Аудитор "великої четвірки" відповів на звинувачення Приватбанку

4 квітня 2018, 11:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (Україна) заявляє, що вказувала у своєму аудиторському звіті за 2015 рік щодо Приватбанку операції фінустанови з пов'язаними особами та вважає безпідставними нещодавні звинувачення банку.

Про це йдеться в офіційній заяві компанії.

Компанія стверджує, що аудит фінансової звітності Приватбанку за 2013-2015 роки здійснювався в повній відповідності з міжнародними стандартами.

Відео дня

Також PwC відома інформація про те, що Приватбанк подав позов до суду проти кіпрської PricewaterhouseCoopers Limited і української компанії ПрайсвотерхаусКуперс

"PwC (Україна) не були надані жодні офіційні документи, пов'язані з даним позовом, тому компанія не в змозі детально прокоментувати це питання", - йдеться в повідомленні.

PwC нагадує, що на початку 2016 року Приватбанк і його ключові акціонери погодили з Національним банком комплексний план реструктуризації.

"Як зазначено у фінансовій звітності за 2015 рік, на початку 2016 року Приватбанк та його ключові акціонери погодили з Національним банком України комплексний план реструктуризації. 30 червня 2016 року, напередодні підписання аудиторського висновку за 2015 рік, під час зустрічі з PwC (Україна) представники НБУ підтвердили, що план реструктуризації виконується згідно з погодженим графіком. PwC (Україна) не володіє інформацією стосовно виконання плану реструктуризації після підписання свого аудиторського висновку за 2015 рік", - зазначили аудитори.

Компанія також вказала, що у фінансовій звітності за 2016 рік керівництво банку відзначило, що протягом жовтня-листопада 2016 роки (після надання аудиторського висновку за 2015 рік) були реструктуризовані кредити на суму понад 137 млрд грн - зі зміною валюти кредитів, процентних ставок, умов погашення та застави за кредитами. У кінця 2016 були визнані збитки від знецінення цих кредитів загальною сумою 135 млрд грн.


PricewaterhouseCoopers (PwC) – це міжнародна мережа компаній, що пропонують професійні послуги в сфері консалтингу та аудиту. Компанія існує понад 160 років і входить до так званої "великої четвірки" аудиторських компаній. Штаб-квартира мережі розташована в Лондоні.


Нагадаємо, що в липні 2017 року Національний банк України виключив ПрайсвотерхаусКуперс з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ПрайсвотерхаусКуперс недостовірної інформації про фінансово-господарську діяльність Приватбанку, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу. Також повідомлялося, що висновки ПрайсвотерхаусКуперс не відображали реальних ризиків роботи Приватбанку, які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих видатків держави на капіталізацію.

PwC була аудитором Приватбанку із середини 1990-х років. Компанія заявляє, що "аудит фінансової звітності Приватбанку за 2015 рік проводився відповідно до міжнародних стандартів аудиту", серед іншого щодо правочинів із заінтересованістю.

На початку цього року ПрайсвотерхаусКуперс подала до суду на Національний банк.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн – в грудні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X