Аслунд назвав головну загрозу для курсу гривні

21 лютого 2018, 11:00

Відсутність програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України може спричинити значну девальвацію гривні.

Про це заявив американський професор економіки і старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд в інтерв'ю Голосу Америки.

"Україна зараз має близько $18 млрд міжнародних резервів і, думаю, їй потрібно щонайменше $15 млрд, щоб утримувати певну валютну стабільність. Україна може розмістити $2-3 млрд євробондів на ринку цього року і, ймовірно, отримати ще $1 млрд", - зазначив Аслунд.

Відео дня

Однак, наголосив економіст, цього недостатньо.

"Україну чекають виплати в $7 млрд в цьому році, наскільки нам відомо. Можливо, трохи більше. І якщо Україна не матиме достатніх резервів, ми можемо побачити значну девальвацію", - сказав експерт.

Нагадаємо, що раніше Аслунд в інтерв'ю НВ заявляв, що МВФ, а також Європейський Союз висловлюють сумніви в тому, що Україні вдасться виконати свої зобов'язання.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити Антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

Раніше Київ виконав одну з умов перегляду - було ухвалено новий закон про приватизацію. Крім того, Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Якова Смолія на посаду голови НБУ, яка фактично була вакантною з весни минулого року, коли нинішня очільниця Валерія Гонтарева подала у відставку.

Показати ще новини
Радіо NV
X