Апеляційний суд відхилив позов Коломойського до ПриватБанку про приниження честі та гідності - Нацбанк

27 лютого 2019, 15:34

Київський апеляційний суд відхилив позов бізнесмена Ігоря Коломойського про визнання недостовірною заяву екс-глави ПриватБанку Олександра Шлапака про операції банку в жовтні-листопаді 2016 року.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили в прес-службі Національного банку України (НБУ), який був одним з відповідачів. Таке рішення суд ухвалив 25 лютого.

Позов було подано наприкінці 2017 року в Печерський райсуд Києва. Коломойський просив визнати недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, заяву Шлапака за липень 2017 року, що кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких погасили кредити 193 інших позичальників банку, "були підписані колишнім главою правління [ПриватБанку Олександром Дубілетом] з перевищенням повноважень".

Відео дня

Печерський суд рішенням від 16 жовтня визнав позов таким, що носить штучний характер, і залишив його без розгляду. У суді заявили, що представники позивача затягували розгляд справи, зловживаючи процесуальними правами.

У червні 2018 року Апеляційний суд Києва зобов'язав Приватбанк спростувати слова Шлапака про перевищення Дубілетом повноважень при видачі кредитів в жовтні-листопаді 2016 року. Суд тоді визнав озвучену інформацію передчасною, тому що Дубілет не був ні підозрюваним, ні обвинуваченим у перевищенні повноважень.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Показати ще новини
Радіо NV
X