Антимонопольний комітет дав Газпрому два місяці на виплату штрафу і домовленості про умови транзиту

22 січня 2016, 12:58
Антимонопольний комітет України зобов'язав Газпром виплатити штраф у розмірі 85,966 млрд грн протягом двох місяців

Про це повідомила перший заступник АМКУ Марія Нижник, додавши, що в іншому випадку відомство зверниться до Господарського суду для примусового стягнення штрафу з російської компанії, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"66,127 млрд грн – це 30% від загального обсягу, пов'язаного з порушенням за період у п'ять років. Враховуються також обтяжуючі обставини: Газпром зовсім не співпрацював з комітетом. Також обтяжуючою обставиною є те, що це триваюче порушення", - заявила вона.

При цьому Нижник повідомила, що Газпром ще до початку розгляду справи заявляв, що у АМКУ немає повноважень і претензії можуть бути розглянуті тільки в Стокгольмському арбітражі.

"Насправді справа знаходиться в компетенції АМКУ, оскільки послуга транзиту надається саме на території України", - підкреслила вона.

Крім того, АМКУ вимагає від Газпрому привести умови транзиту по території України до економічно обґрунтованого рівня.

За словами Нижник, протягом останніх п'яти років російська компанія виявляла бездіяльність.

"Необхідно привести умови співпраці (Газпрому з Нафтогазом з транзиту) до економічно обґрунтованих - це можуть бути зміни, внесені умовою договору або інше", - резюмувала вона.

В АМКУ також наголосили, що рішення українського відомства будуть спрямовані Газпрому протягом тижня.

Раніше повідомлялося, що АМКУ прийняв рішення оштрафувати Газпром на суму 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу магістральними трубопроводами територією України.


Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розпочати розслідування щодо російського ВАТ Газпром, який діє на неконкурентних засадах.

За підсумками розслідування Антимонопольного комітету України проти Газпрому було встановлено, що російський газовий гігант займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК Нафтогаз України.


Показати ще новини
Радіо NV
X