«Можна відсіювати цілими пачками». У Раді вирішили, як розглядатимуть правки до «антиколомойського» законопроєкту
Розгляд 16 тисяч поправок до так званого «антиколомойського» законопроєкту буде відбуватись за 119 статтею регламенту, що дозволяє голосувати за поправки цілими розділами.
Про це пише Українська правда з посиланням на одного з депутатів профільного комітету.
«Ми підемо по 119 статті регламенту. Це дозволить відсіювати правки цілим пачками. Ми так уже голосували скандальний закон про „майданчики Яценка“, механізм такий є», — сказав депутат.
За інформацією УП, для ухвалення «антиколомойського» закону президент Володимир Зеленський ініціює окреме позачергове засідання. Воно може пройти на цьому тижні.
«Комітет має скласти порівняльну таблицю і пройтись по всіх 16 тисячах правок. Якщо чесно, то можна було б і на понеділок встигнути. Якби хтось ставив таку задачу. Поки ж орієнтуємось на другу половину тижня», — розповів виданню член профільного комітету.
Як повідомлялося, 28 нардепів подали до «антиколомойського» законопроєкту 16 381 поправку. Це рекордна кількість. Найбільше вніс позафракційний нардеп Антон Поляков.
«Антиколомойський» законопроєкт Рада ухвалила в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Цим законопроєктом пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Згідно із законопроєктом, колишні і нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі. Згідно з законопроєктом, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних, це «не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення».