Рада не буде в понеділок розглядати «антиколомойський» законопроєкт — Гетманцев
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики не встигне до понеділка підготувати до другого читання «антиколомойський» законопроєкт.
Про це голвоа комітету, нардеп від Слуги народу Данило Гетманцев сказав журналістам перед початком погоджувальної ради керівників фракцій і груп, пише Інтерфакс-Україна.
«Ми як комітет не готові виносити на понеділок цей законопроєкт», — повідомив він.
Гетманцев додав, що комітет має намір працювати швидко і не буде затягувати підготовку законопроєкту: «Будемо працювати в більш швидкому темпі, не будемо затягувати ні хвилини. Не будемо розглядати від поправки до поправки. Будемо якимось чином групувати, але при цьому я хочу щоб ви зрозуміли: ми не будемо порушувати регламент».
Вчора народний депутат від Слуги народу Олександр Качура сказав, що в понеділок Рада розгляне законопроєкт про внесення змін до держбюджету-2020. Також необхідно затвердити програму діяльності уряду та відхилити 13 постанов про скасування законопроєкту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».
Як повідомлялося, 28 нардепів подали до «антиколомойського» законопроєкту 16 381 поправку. Це рекордна кількість. Найбільше вніс позафракційний нардеп Антон Поляков.
«Антиколомойський» законопроєкт Рада ухвалила в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Цим законопроєктом пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Згідно із законопроєктом, колишні і нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі. Згідно з законопроєктом, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних, це «не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення».