Ухвалення «антиколомойського» закону стане для України життєво важливою перевіркою — посол ЄС
Мааскіас підкреслив, що від прийняття «антиколомойського» закону залежить передача 500 млн євро для державного бюджету України.
Ухвалення Верховною Радою у другому читанні «антиколомойського» законопроєкту є, на думку глави Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, життєво важливою перевіркою для України. Про це посол ЄС розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
«Якщо я не помиляюся, $ 15 млрд з грошей українських платників податків були спрямовані в останні роки на врегулювання банківського сектора для латання дірок в банківському секторі. Хочеться бути впевненим, що ця ситуація не повториться більше ніколи, і буде прийнятий закон про врегулювання банківського сектора», — зазначив Маасікас.
Також посол ЄС підкреслив, що від прийняття цього законопроекту залежить передача в український бюджет позики в 500 млн євро відповідно до програми макрофінансової допомоги.
«І в цьому плані пов’язаний з МВФ, і навіть більше пов’язаний з Україною, українським суспільством, закон про врегулювання банківського сектора є життєво важливою перевіркою», — додав дипломат.
Нагадаємо, що «антіколомойскій» законопроект Рада прийняла в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Законопроектом пропонується передбачити, що суди не можуть приймати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.
До другого читання депутати подали до законопроекту більше 16 тис. Поправок, при цьому депутат Поляков подав найбільшу кількість правок — більше 6 тисяч. Передбачалося, що Рада розгляне «антіколомойскій» законопроект у другому читанні в понеділок, 13 березня. Однак за словами нардепа Данила Гетманцева, в понеділок депутати не розглядатимуть законопроект. Нову дату розгляду спікер парламенту Дмитра Разумков назвати не зміг.