Профільний комітет врахував майже 12 тис. поправок до «антиколомойського» законопроєкту — Гетманцев

16 квітня 2020, 16:15

До «антиколомойського» законопроєкту було подано 16 572 поправки. Профільний комітет відхилив 4770.

Про це голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, нардеп від Слуги народу Данило Гетманцев сказав журналістам у четвер після позачергового засідання Верховної Ради, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"На сьогоднішній день в таблиці вже є, і це остаточна кількість, 16 572 поправки, з яких на сьогодні відхилено 4770 поправок. Можливо, при редагуванні таблиці ці цифри зміняться, але різниця буде невеликою", - зазначив він.

Гетманцев додав, що більшість правок враховані або повністю, або редакційно.

"Ми обгрунтовано вважаємо, що, напевно, розглянемо в комітеті цей законопроєкт і до кінця наступного тижня зможемо передати його на розгляд парламенту", - сказав нардеп.

Сьогодні Рада прийняла законопроєкт про зміну регламенту парламенту, щоб прискорити прийняття «антиколомойського» законопроєкту в другому читанні. Прийнятим сьогодні законопроєктом передбачається особлива процедура розгляду законопроєктів у другому читанні, якщо до них подано як мінімум в п'ять разів більше поправок, ніж статей або пунктів в початковій редакції проєкту законодавчого акту, але не менше 500 поправок.

Як повідомлялося, 28 нардепів подали до «антиколомойського» законопроєкту більше 16 тис. поправок. Це рекордна кількість. Найбільше вніс позафракційний нардеп Антон Поляков.

«Антиколомойський» законопроєкт Рада ухвалила в першому читанні 30 березня. Його прийняття є головною вимогою МВФ. Цим законопроєктом пропонується передбачити, що суди не можуть ухвалювати рішення, які приведуть до зупинки розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Згідно із законопроєктом, колишні і нинішні власники банків, права яких були порушені через незаконний акт НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку або рішення Кабміну, можуть отримати відшкодування збитків тільки в грошовій формі. Згідно з законопроєктом, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про віднесення будь-якого банку до категорії неплатоспроможних, це «не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X