Ant Group Джека Ма змусять співпрацювати з державними банками. Бізнесмен звинувачував їх у «ломбардному мисленні»

3 березня 2021, 19:16

Зараз сервіси Ant Goup (Huabei і Jiebei) видають 90% кредитів, внаслідок партнерства з мережею зі 100 банків, переважно — регіональних.

Фінтех-стартап Джека Ма Ant Group зобов'яжуть співпрацювати з найбільшими китайськими державними банками, які раніше сам бізнесмен звинувачував в «ломбардному мисленні». Про це пише Financial Times.

Відео дня

За словами джерел видання, на жорстку позицію влади щодо Ant Group вплинули розмір і масштаби позикових операцій «дочки» Alibaba, розкриті напередодні IPO компанії.

«Регулятори були здивовані, що Ant матиме велику ринкову капіталізацію, ніж найбільші державні банки Китаю. Коли IPO було оцінено, вони (регулятори - ред.) подивилися і запитали "Що, ця штука більше, ніж JPMorgan?" », - розповів виданню один китайський банкір, який консультує уряд з питань фінансової політики.

Згідно з новими правилами, які вступлять в силу в січні наступного року, Ant Group буде зобов'язаний обмежити бізнес з регіональними кредиторами на користь держбанків. До цього Джек Ма роками критикував китайські держбанки, а в жовтні минулого року в ході одного зі своїх публічних виступів звинуватив їх в ломбардному мисленні.

Також правила передбачають, що спільне кредитування через інтернет може становити не більше половини загального кредитного портфеля будь-якого банку, а кредитування через будь-яку фінтех-платформу - не більше ніж 25% від основного капіталу банку першого рівня.

Як зазначають в інвестиційній компанії Bernstein, це неминуче призведе до того, що Ant буде змушений більш тісно співпрацювати з більш крупними банками країни для розширення свого кредитного бізнесу. Відзначається, що на цей час 10 найбільших банків Китаю володіють 64% від загальних 20 трлн юанів капіталу першого рівня в країні.

«У Ant понад 100 фінансових партнерів, але в Китаї всього близько 20 національних банків. нові правила міжрегіонального кредитування сильно зашкодять Ant », - зазначив аналітик дослідницької фірми Gavekal Dragonomics.

На даний момент 90% кредитів, виданих належать компанії платформами - Huabei і Jiebei здійснюються за рахунок партнерства з мережею з 100 банків. В основному мова йде про співпрацю з невеликими регіональними гравцями.

Нагадаємо, що банківський регулятор Китаю оголосив про посилювання правил онлайн-кредитування. Тоді експерти заявляли, що це сильно позначиться на бізнесі Ant Group Джека Ма і негативно відіб'ється на оцінці компанії.

У листопаді минулого року банк Китаю скасував обіцяла бути рекордним IPO Фінтех-стартапу Ма Ant Group. Повідомлялося, що до скасування ІРО Ant Group доклав руку особисто Сі Цзіньпін. За даними Wall Street Journal, однією з причин зриву IPO Сі Цзіньпіном стало розслідування про співвласників фінансового гіганта Ant Group, яке провели влади Китаю.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X