Ant Group Джека Ма може створити фінансовий холдинг з регулюванням як у банку — Bloomberg

29 грудня 2020, 11:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Ant Group китайського бізнесмена Джека Ма може створити холдингову компанію для управління підрозділами, які вимагають ліцензії на здійснення фінансової діяльності.

Фінтех-стартап Джека Ма Ant Group розглядає можливість створення холдингової компанії, яка могла б регулюватися більше як банк, пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Відео дня

В управління холдингової компанії можуть передати підрозділу, що вимагають ліцензії на здійснення фінансової діяльності. Зокрема, це платіжні підрозділи, підрозділи з управління активами, страхування і споживчими позиками, а також цифровий банк MYbank.

Підрозділи по доставці їжі і замовлення готелів в холдинг виводити не планують. Також джерело видання зазначило, що Ant не працює над планом по розділенню компанії.

В рамках подібної структури Ant може піддаватися більшій кількості обмежень по капіталу, що потенційно обмежить його здатність надавати більше кредитів і рости з темпами останніх кількох років.

Однак, це дозволить компанії працювати в сфері фінансових послуг, крім платіжного бізнесу. Це допоможе знизити тривогу інвесторів щодо недільного повідомлення Банку Китаю, з проханням до Ant "повернутися до коріння".

Відзначається, що ці плани все ще обговорюються і можуть бути змінені. У Ant Group відмовилися від коментарів виданню.

Нагадаємо, що китайська влада зірвала потенційно рекордне IPO Ant Group на біржах в Шанхаї і Гонконзі. Ant хотіла привернути на обох біржах по $17,2 млрд. За інформацією WSJ, вихід компанії Джека Ма на біржу зірвав особисто Сі Цзіньпін, якого розлютив виступ мільярдера на фінансовому форумі в Шанхаї 24 жовтня.

Джек Ма розкритикував Пекін за контроль над фінансовими ризиками і сказав, що регулятори «Зосередилися тільки на ризики і випустили з уваги розвиток». Він також звинуватив великі китайські банки в «ломбардному мисленні», яке «Зашкодило багатьом підприємцям».

За інформацією WSJ, на початку листопада Джек Ма намагався налагодити відносини з Пекіном. Він був готовий віддати владі частину Ant Group, але це не допомогло запобігти скасування IPO.

За інформацією Bloomberg, китайська влада рекомендувала Джеку Ма не залишати країну. За даними видання, зараз ключові топменеджери Ant Group практично кожен день спілкуються з регуляторами, щоб домогтися від них дозволу на ІРО.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X