Відігратися перед IPO. Ant Group Джека Ма вимагає від банків збільшити комісії за платежі

25 березня 2021, 15:32

Ant Group китайського підприємця Джека Ма зажадала від банків збільшити в комісійних за трансакції частку свого платіжного сервісу Alipay. Компанія намагається компенсувати падіння прибутковості через регуляторних обмежень у кредитуванні.

Фінтех-стартап Ant Group китайського мільярдера Джека Ма, зажадав від банків збільшити частку компанії в комісійних, який стягуються за обробку трансакцій сервісом мобільних платежів Alipay.

Відео дня

Про це пише Financial Times з посиланням на кілька банків, які погодилися підвищити до 80% частку Alipay в комісії.

Відзначається, що цей захід допоможе контролюючому акціонеру Ant, китайському мільярдерові Джеку Ма, переглянути оцінку Ant Group після того, як в листопаді минулого року Пекін скасував заплановане IPO компанії на 37 млрд.

Як зазначає Financial Times, значна кількість китайських користувачів оплачують товари і послуги не за допомогою готівки або банківських карт, а через мобільні додатки на зразок Alipay.

Кілька кредиторів відзначили, що пішли на збільшення частки Ant в комісії не тільки в цьому році, але і в наступному.

«Ми не можемо дозволити собі втратити такого партнера, як Ant», - заявив виданню один з банкірів, який працює в сфері фінансових технологій.

За словами співрозмовника видання близького до Ant Group, вимагаючи збільшити свою частку в комісіях компанія намагається компенсувати падіння прибутковості через зміни в своєму кредитному бізнесі.

«Ant все ще шукає IPO і хоче поліпшити свою оцінку, яка постраждала від перегляду нормативних вимог. Рішення полягає в тому, щоб рости в областях, де менше обмежень», - зазначив співрозмовник FT.

Відзначається, що продавці платять комісію за кожну трансакцію через Alipay. Вона розподіляється між Ant Group, банком клієнта і компанією платіжною системою Unionpay. Частка Ant Group в цій комісії збільшується, а частка банків - знижується.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року банк Китаю скасував обіцяла бути рекордним IPO Фінтех-стартапу Джека Ма Ant Group. Повідомлялося, що до скасування ІРО Ant Group доклав руку особисто Сі Цзіньпін. За даними Wall Street Journal, однією з причин зриву IPO Сі Цзіньпіном стало розслідування про співвласників фінансового гіганта Ant Grou, яке провели влади Китаю.

На початку березня повідомлялося, що китайська влада змусить Ant Group Джека Ма тісніше співпрацювати з державними банками. Раніше Ма неодноразово критикував держбанки і звинувачував їх у «ломбардному мисленні». На тлі проблем з китайською владою СЕО Ant Group Саймон Ху покинув свій пост в компанії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X