АМКУ завершив розслідування змови Приватбанку, Ощадбанку й Укргазбанку

9 січня 2018, 10:24

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виніс свій вердикт за підсумками майже річного розслідування можливої ​​змови трьох держбанків (Приватбанку, Ощадбанку та Укргазбанку) через їх одночасне зниження ставок за депозитами.

Так, 28 грудня 2017 року АМКУ схвалив рекомендації Міністерству фінансів щодо розвитку конкуренції на ринку банківських послуг, передає FinClub.

Ні санкцій, ні покарань не буде.

Відео дня

"Рекомендації надані за результатами дослідження функціонування ринку банківських послуг в контексті збільшення кількості банків державного сектора і зростання частки зазначених банків в окремих сегментах ринку банківських послуг", повідомили в АМКУ.

При цьому у відомстві нічого не говорять про те, чи виявив АМКУ докази змови і зловживання монопольним становищем держбанків, а говорять лише про причини, які роблять можливими "узгоджені" дії.

"Антимонопольний комітет рекомендував Міністерству фінансів з метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг вжити заходів щодо забезпечення умов призначення голів та членів наглядових рад державного банку та банку з державною часткою, що унеможливлюють виконання ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", заявили в АМКУ.

Ці рекомендації є обов'язковими для розгляду Мінфіном.

У Ощадбанку і Укрексімбанку, які на 100% належать державі, немає дієздатних наглядових рад. А законопроект, який має усунути політичний вплив на держбанки, досі не прийнятий парламентом. У Приватбанку і Укргазбанку є працездатні наглядові ради, в яких, до того ж, є незалежні директори.

Нагадаємо, що ще 20 лютого 2017 року три держбанки Приватбанк, Ощадбанк і Укргазбанк одночасно знизили ставки за депозитами. За два тижні до цього глава Приватбанку Олександр Шлапак в інтерв'ю НВ Бізнес заявив, що держбанки планують "домовитися і з питань процентної політики, і про можливе розділення ринку".

24 лютого АМКУ направив запити про надання інформації в три професійних об'єднання учасників ринку банківських послуг і банки для вивчення питання про можливу змову державних банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X