Антимонопольний комітет дозволив ПУМБ Ахметова купити Ідея Банк

3 лютого, 18:41
ПУМБ купує Ідея Банк (Фото:pro-banki.com.ua)

ПУМБ купує Ідея Банк (Фото:pro-banki.com.ua)

Антимонопольний комітет України дозволив банку ПУМБ олігарха Ріната Ахметова купити Ідея Банк, що належить польському Getin Holding SA

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 3 лютого, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на АМКУ.

У листопаді в ПУМБі та Getin Holding S.A. повідомили, що досягли домовленості за ключовими умовами угоди, про підготовку якої повідомляв НВ Бізнес.

Відео дня

Сторони планують завершити її до кінця І кварталу 2022 року. Ідея Банк увійде до складу банківської групи ПУМБ як окрема юридична структура без кадрових ротацій та продовжить обслуговувати клієнтів під брендом Ідея Банк у звичайному режимі.

За різними оцінками, сума угоди може становити близько $50 млн.

У повідомленні Getin Holding SA. вказувалося, що ціна акцій Ідея Банку буде еквівалентна загальним чистим активам банку, помноженим на 1,072, плюс чистий прибуток банку, отриманий у період з 1 січня 2022 року до останнього дня місяця, що передує місяцю, коли покупець виконає останню попередню умову, але не більше 45 млн грн та за вирахуванням загальної суми виплачених банком дивідендів за 2021 рік до дати закриття. "У разі, якщо отриманий прибуток буде негативним, базова сума буде відповідно зменшена", - зазначили в Getin Holding.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року власник Ідея Банку Getin Holding SA домовився з ІК Dragon Capital (володіє компанією Медіа-ДК, що видає журнал НВ) Томаша Фіали про продаж банку за 1,37 млрд грн (близько $58 млн на той момент), проте угода не відбулася.

У вересні 2020 року мажоритарного власника та голову наглядової ради польської Idea Bank Лешека Чарнецького звинуватили у шахрайстві, пов'язаному з фінансовою пірамідою GetBack. У грудні Idea Bank опинився на межі банкрутства через негативний капітал $130 млн і його примусово приєднали до Pekao SA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X