Американці підтримали створення в Україні фінансового омбудсмена

23 лютого 2018, 18:43

Заснований урядом США проект USAID Трансформація фінансового сектора підтримує законопроект про заснування фінансового омбудсмена.

Про це повідомила експерт проекту Тетяна Бурак, передає Інтерфакс-Україна.

"Природно, ми підтримуємо цей закон, ми двома руками" за ". Більш того, ми причетні до його розробки і до його появи. Цей закон необхідний, в першу чергу, споживачам, тому що їм впроваджується новий і ефективний механізм позасудового вирішення фінансових суперечок ", - сказала вона.

Відео дня

За її словами, новий механізм вирішення спорів через фінансового омбудсмена не є українським винаходом.

"Такий механізм уже працює в більшості країн ЄС, він відповідає вимогам Директиви 2013/11/ЄС", - додала експерт.

Бурак зазначила, що за чинним українським законодавством у регуляторів фінринку немає реальних повноважень і інструментів вирішення конфліктів, що виникають між споживачами фінпослуг і фінустановами.

"Це на практиці означає, що сьогодні всі виникаючі суперечки може врегулювати тільки суд. Але, на жаль, українська судова система - дуже дорога для споживачів. Вона неефективна, судові розгляди тривають роками. І що більш важливо, вона несправедлива. Судам не довіряє більшість українців ", сказала експерт.

Бурак впевнена, що прийняття закону вигідно і самим фінустановами, тому що впровадження нового справедливого механізму допоможе відновити довіру до фінансового ринку.

"Це, відповідно, буде стимулювати його ріст", - констатувала вона.

У Верховній Раді 22 лютого депутати кількох фракцій був зареєстрований законопроект про створення фінансового омбудсмена в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X