Альтернативні платіжні методи поглинають світовий ринок E-commerce

8 серпня 2018, 15:44
Позиція
Валерія Вагоровська,  Фінтех Експерт Fondy

Валерія Вагоровська, Фінтех Експерт Fondy

Коли ви в останній раз оплачували оренду квартири готівкою? Ймовірно, досить давно. Перехід до економіки безготівкових розрахунків був досить довгим, але нові технології спричинили розвиток альтернативних способів оплати (APM).

До 2021р. сотні APM з'являться по всьому світу. Як дізнатися, які із них підійдуть вашому бізнесу?

Що таке альтернативні платіжні методи?

Альтернативні платіжні методи - це можливість оплачувати товари і послуги іншими способами, окрім традиційних банківських карт. Нові технології дозволяють покупцям скористатися наявними можливостями онлайн-банкінгу, цифрових гаманців і навіть смартфонів для проведення оплат із використанням біометричних даних, що підвищує популярність APM.

Відео дня

Три групи альтернативних платіжних методів

APM можна умовна розділити на три групи:

1. Банківські переклади

Оплата за допомогою банківського переказу передбачає, що покупець підтверджує операцію в онлайн банку. Популярність банківських переказів зростає практично з тією ж швидкістю, що і популярність електронних гаманців. У найближчі п'ять років на них буде більший попит, порівннюючи із пластиковими картами.

2. Рішення на основі цифрових гаманців

Існує два типи рішень на основі гаманців: операції з використанням мобільних пристроїв і електронні гаманці для оплати онлайн.

Електронні гаманці пропонують покупцям безпечне зберігання коштів для здійснення переказів та платежів. Поповнити гаманець можна різними способами. Найбільш популярні електронні гаманці - це PayPal, Alipay.

При використанні мобільного пристрою, телефон, по суті, стає гаманцем. Цей спосіб оплати отримує все більшу популярність завдяки зручності використання Apple Pay і Google Pay.

Очікується, що світовий обсяг мобільних платежів перевищить 1 трлн дол. США в 2019 р.

3. Cash-In

Існує два види Cash-In: передплачені картки, що працюють на традиційних платформах, таких як Visa і Mastercard, і передплачені рахунки, які працюють так само, як і передплачені картки, але функціонують поза системою кредитних карт.

Для здійснення платежу карту Cash-in необхідно заздалегідь поповнювати, а доступні засоби на карті фактично є лімітом витрат.

Чому альтернативні платіжні методи настільки важливі?

До 2019 р. 55% всіх онлайн операцій буде здійснюватися з використанням APM. Якщо ви не пропонуєте своїм клієнтам можливість вибирати способи оплати, ймовірно, ви втрачаєте потенціальний прибуток.

Якщо ви плануєте вести бізнес за кордоном, варто вивчити і місцеві способи оплати, оскільки зростання світової електронної торгівлі в більшій мірі відбувається за рахунок міжнародної торгівлі.

Приклад: туристична індустрія

Незважаючи на те, що традиційні способи оплати, як і раніше найбільш популярні в туристичному бізнесі, зростання популярності APM вже помітно. Особливо важливі APM на ринку оренди відпускного житла, де власник може перебувати в одній країні, а гість приїжджати з іншої.

Один із найкращих способів підвищення рівня довіри при використанні нових платформ в різних країнах - це дозволити мандрівникам використовувати знайомі і звичні APM.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Висновок

Незважаючи на те, що кредитні карти як і раніше домінують на ринку платежів, альтернативні способи платежу зростають швидкими темпами. Компаніям слід прислухатися до потреб клієнтів щодо способів оплати, якщо вони хочуть зберігати своїх споживачів на внутрішньому ринку або вести міжнародний бізнес.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ПРО FONDY

Показати ще новини
Радіо NV
X