Запитання на $1 млрд. Докапіталізацію Альфа Банку можуть провести у вигляді вічного боргу

23 вересня, 18:47
Михайло Фрідман, один із найбільших власників Альфа-Банк Україна, перебуває під санкціями ЄС та США (Фото:НВ)

Михайло Фрідман, один із найбільших власників Альфа-Банк Україна, перебуває під санкціями ЄС та США (Фото:НВ)

В українському Альфа Банку пропонують провести докапіталізацію у вигляді «вічного суборду».

Докапіталізацію Альфа-Банк Україна на $1 млрд за рахунок коштів акціонерів, які потрапили під санкції, пропонується здійснити у вигляді надання "вічного суборду ".

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив голова наглядової ради банку Роман Шпек.

Відео дня

«У країні не було інструмента «вічного суборду». Ці гроші у формі вічного боргу, який ніколи не повертається, на нього можуть виплачуватись відсотки, але це суборд, який іде до капіталу першого рівня», — заявив Шпек.

За словами голови наглядової ради банку, іншого інструменту зараз немає.

"По-перше - війна, по-друге - через санкційність ми не можемо виходити на ринки", - зазначив Шпек.

У той же час він не зміг спрогнозувати, в які терміни на практиці може бути отриманий необхідний дозвіл європейських регуляторів і на практиці здійснено докапіталізація.

За словами Шпека, якщо це станеться за пів року, то це буде «нормально», тоді як такі терміни, як рік, «не розглядаються».

Також він уточнив, що наразі звернення банку з необхідними підтвердженнями з боку Михайла Фрідмана та Петра Авена перебуває у робочому органі у правовому директораті Ради міністрів Євросоюзу, який опікується питаннями санкцій.

"Тепер плануємо наприкінці цього місяця або на початку наступного, коли з нами готові будуть розмовляти, провести робочі зустрічі в тих уповноважених органах Ради Європейського Союзу", - додав голова наглядової ради.

Рішення про зняття санкцій на $1 млрд для докапіталізації банку ухвалюють у Євросоюзі через те, що кошти перебувають на рахунках британського банку, але у відділенні на території ЄС.

«Якби це було в Британії чи Сполучених Штатах Америки, процедура була б простішою. Оскільки в ЄС рішення мають ухвалити представники всіх країн-членів. Крім того, у США є прецедент коригування санкцій, а ЄС не має», — підсумував представник банку.

Шпек додав, що зараз банк операційно прибутковий і має достатню ліквідність, а його збитки спричинені необхідністю формувати резерви під кредити, якість яких погіршилася через російську агресію.

Раніше в Альфа Банку запевнили, що план докапіталізації на $1 млрд не є "купівлею індульгенції" для акціонера банку російського олігарха Михайла Фрідмана.

На початку місяця видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Про плани докапіталізації банку на вказану суму в недавньому інтерв'ю Forbes Україна говорив і голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X