Акціонер ліквідованого банку має намір залучити Гонтареву до кримінальної відповідальності

29 листопада 2016, 16:11
Основний акціонер банку Велес (Київ), голова Київської обласної парторганізації Батьківщина Костянтин Бондарєв має намір звернутися в Генеральну прокуратуру України (ГПУ) для притягнення до відповідальності голови Національного банку України (НБУ) Валерії Гонтарєвої за заподіяну шкоду власникам фінустанови

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми будемо звертатися до суду щодо заяв Гонтарєвої на адресу банку минулого тижня щодо спростування цієї інформації. Ми також будемо звертатися до ГПУ про притягнення глави НБУ до кримінальної відповідальності: по-перше, у зв'язку з її заявою про те, що вона не має наміру виконувати рішення ВАСУ про визнання протиправним рішення про ліквідацію банку, друге – за заподіяну шкоду акціонерам. Державі необхідно буде компенсувати ці витрати, акціонери будуть звертатися в суд про компенсацію. Відновити цей банк вже неможливо, після всіх дій проти нього", - повідомив він.

Відео дня

Бондарєв нагадав, що Вищий адміністративний суд Києва ухвалою від 16 листопада задовольнив касаційну скаргу акціонера, визнавши протиправною і скасував постанову правління НБУ від 10 грудня 2015 року про відкликання банківської ліцензії.

За його словами, рішення НБУ про ліквідацію банку політично мотивоване і спрямоване на вплив на опозицію.

Нагадаємо, що Гонтарєва на відкритті засідання ради НБУ минулого тижня закликала правоохоронні органи вивчити спроби банків Союз і Велес (обидва - Київ) відновити діяльність цих фінустанов всупереч рішенням центробанку про їх ліквідацію.

При цьому глава центробанку зазначила, що банк Велес є одним з найбільш "брудних" з числа виведених Нацбанком з ринку. НБУ, за її словами, перешкодив цьому банку вивести майже $0,5 млрд за фіктивними контрактами.

Щодо банку Велес, Київський апеляційний суд 26 травня 2016 року підтвердив правомірність прийняття постанови НБУ про його ліквідацію.

Як уточнив Нацбанк, в січні 2016 акціонер банку Велес Бондарєв подав до Київського окружного адмінсуду позов про скасування постанови про ліквідацію банку і рішення ФГВФО про початок процедури ліквідації. Суд частково задовольнив вимоги акціонера, скасувавши рішення центробанку і Фонду про ліквідацію, після чого НБУ подав апеляцію.

Рішення про відкликання ліцензії та ліквідації банку Велес Нацбанк прийняв 10 грудня 2015 року через його ризикову діяльність, систематичні порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.

Раніше НБУ видав трьом фізособам дозвіл на придбання акцій банку Велес.

У лютому 2016 року регулятор визнав власниками істотної участі в банку Велес Костянтина Бондарєва (32,59%), Олександра Кандибу (32,91%) і Ірину Гончарову (32,98%).

Показати ще новини
Радіо NV
X