Агентство Moody's оцінило вплив санкцій та продажу "доньки" на Сбербанк Росії

7 квітня 2017, 13:30
Міжнародне рейтингове агентство Moody's вважає, що запроваджені Україною санкції щодо Сбербанку та його можливий продаж незначно впливають на фінансові результати материнської структури в Росії

Про це йдеться у звіті Moody's, текст якого мають Українські новини.

Агентство вважає, що українські санкції і запланований продаж українських дочірніх банків буде мати обмежений вплив на фінансові показники Сбербанку Росії.

Відео дня

У березні Україна ввела санкції відносно 5 дочірніх банків російських державних банків.

Санкції забороняють їм переводити кошти в свої російські материнські банки терміном на один рік (виплата дивідендів, відсотків, погашення міжбанківських кредитів/депозитів, виведення коштів з кореспондентських рахунків, погашення субординованого боргу та розподіл прибутку).

"На наш погляд, вплив на Сбербанк Росії буде мінімальним. В кінці 2016 року сукупна частка двох українських дочірніх банків у загальних активах становили лише 0,5%", - відзначають в Moody's.

27 березня Сбербанк Росії оголосив про підписання юридично зобов'язуючої угоди про продаж дочірнього в Україні Сбербанку консорціуму латвійських і білоруських інвесторів.

За оцінками Moody's, одноразовий ефект цієї транзакції також буде незначним для показників групи.

Нагадаємо, 23 березня Україна ввела строком на 1 рік санкції проти п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: Сбербанку , ВТБ Банку, БМ Банку, Промінвестбанку та VS Bank ("донька" Сбербанку).

Їм заборонено виведення капіталів за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

27 березня Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Пізніше він заявив, що після завершення угоди із продажу української "доньки" Сбербанку РФ актив буде перейменований в Norvik Ваnkа.

"Банк буде перейменовано. Судячи з цього, він буде носити ім'я Norvik Ваnkа, тому що він буде дочірнім по відношенню до європейського Norvik Ваnkа", - сказав Гусельников.

Показати ще новини
Радіо НВ
X