НБУ відмовив Паритетбанку у придбанні української "дочки" Сбербанку

9 серпня 2018, 13:18

Білоруський Паритетбанк не відповідає вимогам Національного банку України (НБУ) для купівлі української "дочки" Сбербанку.

Про це повідомила перший заступник глави центробанку Катерина Рожкова в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Ми вже один раз відмовили заявнику, оскільки він не відповідав нашим вимогам... Там була ціла низка пунктів, не тільки технічних. Подивіться на розмір капіталу та портфеля Паритетбанку і Сбербанку, це одна з невідповідностей", - сказала вона.

Відео дня

За її словами, Нацбанк наразі не бачить потенційного покупця на Сбербанк.

"Для міжнародних інститутів придбання ускладнене через санкції, а серед приватних інвесторів я не бачила таких, які були б в змозі утримувати таку фінустанову. Адже це не маленький банк, і питання не тільки в тому, щоб його купити, але й в його подальшому розвитоку. А для цього необхідний і досвід, і капітал, і можливість цей капітал при необхідності внести. Загалом, є багато "але", - розповіла вона.


Парітетбанк входить до групи середніх білоруських банків, посідаючи 15-е місце за розміром активів серед 24 діючих білоруських банків. Активи банку на кінець 2017 року становили 365,8 млн білоруських рублів, збільшившись за рік на 2,3%. 99,8% банку володіє управління справами президента Білорусі.

Парітетбанк є правонаступником банку Пошук, який був створений у січні 1991 року на базі Жилсоцбанка СРСР з ініціативи великих підприємств Мінська. У 2004 році банк був перейменований на Паритетбанк.


Раніше в грудні 2017 року Паритетбанк вже подавав пакет документів в Нацбанк для придбання української "дочки" Сбербанку. Проте 19 березня 2018 року НБУ відмовив Паритетбанку в придбанні 100% акцій через невідповідність заявника вимогам законодавства України.

Утім, Паритетбанк вдруге подав у НБУ пакет документів для придбання української "дочки" російського Сбербанку.

Ще раніше інтерес до купівлі українського Сбербанку виявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Паритетбанк, що перебуває в держвласності, і через нього - українську "дочку" Сбербанку РФ. Спочатку влада Білорусі схвалила продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна Прокопені компанія VP Capital повідомила, що Паритетбанк залишається у власності держави.

25 червня 2018 року НБУ знову отримав від Паритетбанк пакет документів для узгодження покупки української "дочки" Ощадбанку Росії.


Сбербанк в Україні засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. За даними НБУ, на 1 січня 2018 року за розміром чистих активів (42,4 млрд грн) фінустанова посідала 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X