Зростання криптовалют турбує світові банки й регуляторів

22 січня 2018, 09:00

На ринку криптовалют посилилися розпродажі. Найкапіталізованіша криптовалюта біткоін знизилася до $11,5 тис., тоді, як 17 грудня її ціна досягала $20 тис.

Під розпродажі потрапили й інші криптовалюти. Ще минулого року, велика частина інвестиційних банків у клієнтських прогнозах на 2018 рік вказувала на розпеченість ринку і ризик його корекції.

Відео дня

Досягнувши в грудні пікових рівнів, біткоін відкоректувався донизу. В цей час інвестори переключилися на інші валюти, почавши купувати і перекладатися в менш вирослі позиції, підштовхуючи їх до зростання. Наприклад, Ефір з $730 на початку року досяг максимуму $1,4 тис. минулого тижня.

Таке нестримне зростання криптовалют продовжує турбувати світові центральні банки і регуляторів. Частину криптовалют купують за кредитні кошти, що несе значні ризики для кредиторів і систем. Так, за даними LendEDU, розрахунок за 18,15% біткоінів було здійснено з кредитних карт.

Причиною таких розпродажів у першу чергу стали заяви урядів Південної Кореї та Китаю про намір заборонити торгівлю криптовалютою. На частку цих країн припадає близько половини світового обороту ринку криптовалют, а на Китай – 80% всіх майнінгових потужностей. Першою про намір заборони торгівлі криптовалютами заявила Південна Корея. За даними уряду, кошти в цифрові гроші вклали не менше мільйона громадян з 50-мільйонного населення країни. Потім, думку було пом'якшено, до закриття віртуальних обмінів криптовалют, але фінального рішення ще не прийнято.

Влада Китаю в свою чергу заявила про посилення контролю торгівлею криптовалютами. Йдеться про блокування доступу до офшорних платформ централізованої торгівлі, заходи щодо провайдерів електронних гаманців та інших платформ торгівлі, розслідуванні сервісів виведення коштів за кордон.

Подальші цінові перспективи ринку криптовалют будуть залежати від рівня регулювання ринку саме Китаю і Південної Кореї. І хоча попит з боку покупців зберігається, особливо з огляду на неабияк просілі цінові рівні, продавців може виявитися більше. Спекуляції триватимуть. Якщо враховувати той факт, що біткоін виріс у 2017 році в 15 разів (з $925 до $13,7 тис.), То навіть падіння до $5-8 тис. Залишить 5-8 разове зростання цін відносно початку минулого року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X