Чи знизяться ціни на нові автомобілі?

1 липня 2016, 13:30
Якщо говорити в цілому про автомобільний ринок, то ми можемо розділити його на два сегменти: це ринок б/в і нових автомобілів

Закон, який дозволить знизити акциз на імпортні б/в автомобілі, не вплине на здешевлення всього українського авторинку. У законопроекті №3251 є деякі обмеження, які роблять більш лояльними умови покупки для індивідуальних громадян при купівлі автомобіля. Але не більше того.

Відео дня

Справа в тому, що їздити на імпортному автомобілі з пробігом, який в майбутньому буде розмитнено за низькими акцизами потрібно буде, як мінімум, один рік. Тобто, якщо людина хоче придбати собі автомобіль індивідуально, вона може поїхати за кордон, купити його там на своє ім'я, розмитнити за пільговим акцизом і експлуатувати його протягом одного року. В іншому випадку, власникові доведеться заплатити повну вартість акцизу при розмитненні. Тому говорити про те, що це суттєво позначиться на ціноутворенні глобального автомобільного ринку, напевно, не доводиться. Можливо, рік тому, коли ці автомобілі потраплять на вторинний перепродаж, це дещо змінить ціни на вторинному ринку. Але не на ринку нових автомобілів.

Але якщо говорити про нові автомобілі, то тут може вплинути хіба що добра воля нашого уряду, який має тим чи іншим чином лібералізувати оподаткування. В ідеалі було б непогано, якщо б лібералізація оподаткування відбувалася як в б/в секторі автомобілів, так і для нових. Тоді б українці могли обирати між новим автомобілем з гарантією, придбаний в Україні, або ризикувати і купувати б/в автомобіль за кордоном і привозити його сюди.

У перспективі ж Україні потрібен свій автопром. У нас було кілька автомобільних заводів. Було б непогано відродити цю галузь, так як це робочі місця, потенціал країни і за великим рахунком, це стимул для розвитку економіки. Крім того, місцева збірка дозволить значно здешевити автомобілі, які випускаються для внутрішнього ринку. Наскільки ми здатні створити в сучасних умовах, коли світовий автопром семимильними кроками нас випереджає – це насамперед питання до нашого уряду.

Показати ще новини
Радіо NV
X