Зміни умов бізнесу в зоні АТО

28 вересня 2016, 09:31
В п’ятницю, 23 вересня, Міністерство фінансів опубліковано на своєму сайті оновлену редакцію проекту Податкової реформи

Перехідні положення документу містять деякі ключові зміни, які стосуються ведення бізнесу на непідконтрольних територіях.

Зокрема, пропонується звільнення від податку на нерухомість та землю. Відповідно, ті сплати, котрі були здійснені з 14 квітня 2014 року вважатимуться переплатами та будуть зараховані в якості майбутніх платежів по сплаті податку на нерухоме майно. Бізнес неодноразово наголошував саме на такому механізмі вирішення цього питання, проте виникає спірний момент. Із тексту незрозуміло, якого бюджету стосується формулювання «в рахунок майбутній платежів». Оскільки податок на землю та нерухомість справляється до місцевих бюджетів, а певна кількість компаній пішли з Донецької та Луганської областей, то для них таке використання власних переплат не матиме жодних переваг.

Відео дня

Ще однією важливою зміною у новій редакції є скасування норми про невідшкодування ПДВ компаніям, які знаходилися в зоні проведення АТО. Таке трактування шкодило не лише компаніям, що знаходяться на непідконтрольних територіях, але й тим, які здійснюють підприємницьку діяльність на підконтрольних українській владі територіях, де проводилася АТО (наприклад, Бахмут, Краматорськ, Маріуполь та інші).

Видалення цієї статті є позитивним сигналом для бізнесу , проте наразі немає чітких та зрозумілих пропозицій стосовно вирішення питання заборгованості по відшкодуванню ПДВ з боку держави перед компаніям. Нагадаємо, що з початком проведення АТО відшкодування ПДВ компаніям, знаходяться на території де проходила АТО, було призупинене (включаючи заборгованості, котрі були ще до початку проведення АТО).
Робота над податковою реформою триває, і, бізнес сподівається, що в цьому році хоча б частина проблем компаній буде вирішена.

Показати ще новини
Радіо NV
X