Зміна професії: 4 страхи на шляху до нових вершин

6 вересня 2017, 17:00
Які блоки варто подолати на шляху до кар’єрних звершень у новій галузі діяльності

Якщо ви розмірковуєте над тим, щоб змінити професію, то швидше за все, відчуваєте цілу гаму різних емоцій. Бажання змінити профсферу може супроводжуватися низкою страхів.

Відео дня

Варто пам’ятати про причини, які підштовхують нас до зміни фаху. Їх може бути чимало, і найчастіше вони пов’язані з особистісним розвитком. На рішення змінити професійну сферу діяльності впливають як мінімум три бажання:

  • отримання більш високого соціального та фінансового статусу;
  • прагнення самовдосконалюватися;
  • бажання розширити горизонти.

Прагнення змінити професію – виправданий крок для людини, яка вичерпала можливості у своїй професійній галузі. Та водночас, зміна професії не є чимось звичним і банальним, тож у цій ситуації цілком нормально відчувати страх та стрес.

Розгляньмо детальніше природу чотирьох страхів, які супроводжують перехід у нову проф. галузь. Розуміння того, "звідки ростуть ноги" ваших побоювань, може допомогти зробити крок до нового життя за більш комфортних умов.

1Не знаю, що робити зі старою професією

Коли людина змінює проф. галузь, вона може відчувати, що все, що було раніше, – то помилка. Та, скоріше, більшою помилкою є знецінювання свого досвіду роботи у тандемі із такими думками:

  • "Я неправильно обрав ВНЗ/професію";
  • "Увесь цей час я займався марною працею";
  • "Я не зміг досягти суттєвого успіху в роботі".

З таким "багажем" про успіх думати не доводиться. Водночас, є ще й ризик знецінити і нову професію. Тому зробіть інвентаризацію досвіду, отриманого на попередньому місці роботи, і візьміть усе найцінніше у актив нової професії. Це можуть бути soft-skills, завдяки яким ви зможете швидко та якісно монетизувати себе, як професіонала, у новій сфері.

2 Для освіти потрібно багато часу

Досить часто відсутність освіти може стати своєрідною пасткою, яка маскує страх, але не є реальною перешкодою на шляху до нової роботи вашої мрії.

Однак, освіта й справді надає впевненості. До того ж, зараз є багато альтернативних і нетривалих форм отримання необхідних професійних знань: курси, короткострокові програми, онлайн-освіта, післядипломна освіта, освітні програми від потенційних роботодавців тощо. Вибір досить розмаїтий, і все залежить від ваших цілей та бажань.

3 Страшно починати все з нуля

Страх, що перед вами лежить важкий шлях, який потрібно пройти з самого початку – це більше є відлунням спогадів про перший робочий досвід. Уникнути цього страху допоможе розуміння того, що насправді ви робите аж ніяк не перший крок. Ви вже маєте досвід, низку навичок і зав’язків, які можна використовувати в новій профсфері.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4 А що люди скажуть?

Думки, що їх висловлює наше оточення, часто впливають на нас надто сильно. У тому, щоб дослухатися порад, немає нічого поганого, але варто з самого початку вирішити, що для вас особисто є кращим. Адже вибір нової професії, якщо ви того хочете, тільки ваш – і більше нічий.

Озброївшись знаннями щодо того, які страхи можуть з’явитися у вас у процесі зміни професії, будьте готові до підкорення нових вершин у роботі та кар’єрі.

Показати ще новини
Радіо NV
X