Земельна реформа: життєва необхідність

30 липня 2018, 12:56

Український аграрний ринок схоже переживає складні часи. Йдеться про глобальну зміну клімату і її вплив на роботу аграріїв.

Початок цього року запам'ятався негативними подіями на аграрному ринку і більшість з них були пов'язані з погодою.

Ми зіткнулися із затяжною зимою, а потім ранньою весною. Посівна кампанія пройшла в несприятливих умовах. Більшість агротрейдерів вважає, що тиск на галузь буде тільки посилюватися. Клімат змінюється і аграрії у вкрай несприятливому становищі. Особливо це стосується південних областей України.

Відео дня

Агротрейдери відзначають велику кількість опадів взимку, а потім відсутність вологи протягом вегетаційного періоду, коли вона якраз дуже потрібна. Плюс, ми маємо різкі коливання температур, коли вночі може бути плюс 16, а вдень плюс 35. Це викликає дуже сильний стрес в рослинах.

Саме тому більшість аналітиків знизили прогноз урожаю через несприятливі погодні умови з 30 до 28 млн тонн.

Вихід в цьому випадку один – збільшувати ефективність агробізнесу.

Це означає створювати і використовувати спеціальні препарати або добрива, які виводять рослину зі стресу і активізують процеси вегетації, розвитку. Всі ці зміни постійно вимагають втручання трейдерів. Так само новий клімат призводить до появи нових видів бур'янів. Потрібні нові засоби боротьби з ними.

Є країни, в яких істотно скорочуються території сільськогосподарських земель. Але там постійно підвищують ефективність сільського господарства і нарощують виробництво продукції.

Незважаючи на те, що клімат стає більш різкий, середньорічні температури підвищуються. Але населення планети збільшується і проблеми з поганою погодою треба і можна вирішувати. Тому зараз багато технологій спрямовані на те, щоб ефективно використовувати кожен гектар землі і максимально отримувати прибуток з цього гектара. Цей напрям на біологізацію грунту, боротьбу з його еградацією. Другий момент – це постійний моніторинг рослин і вибіркове внесення засобів захисту рослин.

Втім, досягти ефективності в сільському господарстві без введення в країні вільного продажу землі – неможливо.

Фермер не почувається господарями на своїй же землі. По-суті він не володіє землею. І у нього виникає резонне запитання: навіщо я буду вкладати кошти в розвиток свого господарства, якщо завтра виявиться, що мою землю можуть ті ж пайовики просто віддати комусь іншому?

Реформа ринку землі давно підготовлена ​​МінАПК і урядом. Перший заступник міністра АПК Максим Мартинюк неодноразово розповідав про її суть: передача до 300 гектарів землі в одні руки, тільки фізичним особам, тільки громадянам України. Ця схема дозволить вирішити проблеми ринку землі і не потрапити в скрутне становище учасникам ринку.

Ситуація на агроринку з кожним роком ускладнюється, конкуренція зростає. Але в українських аграріїв є шанси не програти в боротьбі з труднощами. Для цього потрібно провести важливу реформу ринку землі і зайнятися створенням дійсно ефективного АПК.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X