Завіса над спектаклем Юзівка і Юзгаз

2 листопада 2016, 14:28
Сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв законне, виважене та мудре рішення по Юзівському проекту – доручив Міненерговугіллю надати письмову відмову ТОВ Надра Юзівська у відступленні прав та обов’язків компанії-переможцю Юзгаз Бі.Ві. за Угодою про розподіл вуглеводнів в межах Юзівської ділянки

За це рішення хочу особисто подякувати Прем’єр-міністру України, який поставив жирну крапку над розігруваннями «законності» проведенного конкурсу. На жаль, під імітацією законності обрання інвестора для Юзівки хотіли протягнути чергову схему розкрадання бюджетних коштів та державних природних ресурсів.

Відео дня

Ще в квітні 2016 року я особисто звернулась до Прем’єр-міністра з проханням взяти на особистий контроль та забезпечити проведення прозорого, публічного конкурсу щодо пошуку інвестора для ТОВ «Надра Юзівська», що відповідатиме чинній програмі Кабміну. 27 липня 2016 року пресс-служба НАК «Надра Україна» повідомила, що «переможцем конкурсу було визначено компанію "Юзгаз Бі.Ві." (Нідерланди), яка запропонувала найкращі умови для реалізації Юзівського проекту та після отримання відповідної згоди Кабінету Міністрів України - стане повноправним учасником в Угоді про розподіл вуглеводнів».

4 серпня 2016 року нам стало відомо, ТОВ «Надра Юзівська» направила державі в особі КМУ запит на перегляд умов Юзівської Угоди в частині зменшення початкових зобов’язань– з поточних 410 млн. дол. до 200 млн. дол., а також на отримання згоди на передачу прав та обов’язків інвестора компанії «Юзгаз Бі.Ві». Саме тоді, я почала писати звернення до ТОВ «Надра Юзівська» з проханням надати протокол проведеного конкурсу та всю супровідну інформацію, щоб зрозуміти, хто такі «Юзгаз Бі.Ві» і чиї гроші стоять за цим. Мені декілька разів чемно відмовили в наданні документації і свято переконували, що все добре і законно. 5 вересня 2016 року я звернулась до Прем’єр-міністра з проханням доручити здійснити перевірку законності цього конкурсу.

Відповідь та реакція Уряду не змусили нікого чекати, на наступному ж засіданні Уряду, Прем’єр-міністр дав особисте доручення щодо створення робочої групи з перевірки законності проведенного конкурсу. Наступним кроком Кабміну – було доручення Міненерговугіллю створити оновлений склад Міжвідомчої комісії конкурсу, де будуть проаналізовані всі документи «переможця». Здавалось, що кінця нашим плідним перемовинам з Міненерго не буде кінця. Ми були навіть готові вислуховувати дифірамби щодо результатів конкурсу. Але Прем’єр-міністр дуже вчасно, саме 2 листопада, коли вийшов термін для прийняття Урядом рішення, втрутився в цей спектакль зі своїм вердиктом – відмовити.

Це рішення Уряду є ствердженням того, що державні конкурси мають бути винятково прозорими та законними, без жодних загадковостей та закулісних перемовин. Нам остогидло, що на державних коштах і проектах системно збагачуються олігархи, яким нічого не вартує Україна і її люди. І поставити цьому кінець можливо системною співпрацею та наполегливістю. Це рішення Уряду означає, що в нас є величезний потенціал на подальшу плідну співпрацю виконавчої та законодавчої гілок влади.

Показати ще новини
Радіо NV
X