Стисло і зрозуміло: Метро запрацювало сьогодні, а Windrose робить ставку на внутрішні рейси

25 травня 2020, 11:30

Понеділок, 25 травня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Метро Києва, Харкова і Дніпра — відкрилося сьогодні вранці — за 10 тижнів після закриття через пандемію. Пасажири всіх трьох систем мають носити маски та за можливості триматися на відстані один від одного. У метро у пасажирів будуть вибірково змірювати температуру. Мери попросили жителів користуватися метро тільки за потреби, в першу чергу для роботи.

Відео дня

 • Якщо збереться велика кількість людей, поліція може закривати входи в метро і на ескалатори. Потяги і станції повинні дезинфікувати кожні три години. Система київського метрополітену обслуговує 1 мільйон пасажирів на день і є основою для економіки. Якщо відкриття метро відбудеться успішно, «Укрзалізниця» планує відновити обмежене міжрегіональне залізничне сполучення наступного понеділка.
 • Шість із 24 регіонів України не отримали схвалення Міністерства охорони здоров'я на відновлення роботи громадського транспорту — автобусів, мікроавтобусів і трамваїв. Регіони, які мають занадто високий рівень зараження, — це Київ і п'ять міст на заході: Чернівці, Львів, Рівне, Волинь і Закарпаття.
 • З 13 березня в Україні зареєстровано 617 смертей від коронавируса — в середньому 8,5 за день. Станом на тепер Україна зробила 285 626 тестів, виявивши 20 986 випадків. Близько чверті випадків потребують госпіталізації.
 • Питання про переведення співробітників на роботу з дому — частково або повністю — розглядають 62% директорів 105 компаній-членів Європейської бізнес-асоціації. В ході опитування, проведеного в четвер, більшість респондентів заявили, що готові дозволити до 50% персоналу працювати дистанційно. Щоб повернутися до докризового рівня бізнесу, 20% директорів заявили, що знадобиться шість місяців, 39% /— один рік, а 17% — два роки.
 • Обсяг промислового виробництва в Україні впав на 16,2% в квітні, що є найбільшим падінням із середини 2015 року. Це сталося після падіння на 7,7% в березні в річному обчисленні, повідомляє Державна служба статистики.
 • У квітні в річному обчисленні знизилися: видобуток корисних копалин — 6%; харчова промисловість — 6,5%; електрика — 8%; роздрібні продажі — 14,9%; залізничні перевезення — 17,5%; перевезення загалом — 27%.
 • Незважаючи на різке падіння роздрібної торгівлі в квітні, продажі за перші чотири місяці року зросли на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У першому кварталі продажі виросли на 6% в порівнянні з минулим роком. Євгенія Ахтирко з Concorde Capital пише: «Квітневий спад був значним, але не руйнівним».
 • Виробництво сталі в квітні зменшилося на 31%, до 1,4 млн тонн, опустивши Україну з 12 на 15 місце в рейтингу Всесвітньої асоціації виробників сталі. Аналізуючи випуск сталі в 64 найбільших країнах-виробниках, Асоціація заявила що в квітні світове виробництво сталі впало на 13%, до 137 мільйонів тонн.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
 • Номінальний ВВП Росії в квітні впав на 28%, пише РБК на підставі щомісячного звіту Мінфіну Росії. У квітні середня ціна на російську нафту марки Urals становила $18 за барель, а це чверть ціни в $71,50 за барель квітня 2019 року. Євгенія Слєпцова, старший економіст Oxford Economics підрахувала, що карантин через коронавірус завдав таких самих економічних збитків, як і наднизькі ціни на нафту.

 • Споживчий попит в Україні, виробництво електроенергії і попит на робітників зросли у другому тижні травня, «що свідчить про поступове відновлення економічної активності після ослаблення карантинних обмежень», повідомляє Національний банк України. П'ятничнийрегулярний щотижневий звіт в PowerPoint має 19 слайдів, з яким можна ознайомитися тут .

 • Ціни на побутовий газ в травні становитимуть половину рівня січня, повідомляє НАК «Нафтогаз». Отримавши вигоду від падіння регіональних цін до 10-річних мінімумів, споживачі будуть платити в травні $87 за 1000 кубометрів — на 21% менше, ніж в квітні.

 • З огляду на низькі ціни на газ в найближчому майбутньому, Нафтогаз втратить «сотні мільйонів доларів» наступної осені та взимку, коли продасть газ на зберігання, сказав в інтерв'ю для UBN Юрій Вітренко, директор з розвитку бізнесу державної енергетичної компанії, який завершує свою роботу на посаді. Газ був куплений за вищими цінами минулого літа, щоб збільшити запаси до 17,5 млрд кубометрів напередодні переговорів про продовження контракту на транзит газу з російським Газпромом. Ціна продажу всередині України встановлюється Кабінетом Міністрів, значною мірою спираючись на регіональні ціни.

 • На початку червня керівництво і Рада директорів МВФ розгляне 18-місячну угоду Standby на суму $5 млрд, досягнуту зараз на рівні попередньої домовленості. Глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Холлар заявила в п'ятницю, що нова угода спрямована на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки та «забезпечить, щоб Україна була готова повернутися до зростання і відновити більш широкі зусилля з реформ після закінчення кризи».

 • Звернення до ринку єврооблігацій цього літа є наступним логічним кроком, пише Тімоті Еш, стратег-аналітик BlueBay Asset Management. В електронному листі для інвесторів він зазначає: «Я був би здивований, якби Міністерство фінансів не використало поточного поліпшення умов кредитування, щоб залучити глобальні ринки у відповідь на останні новини». У своєму листі з Лондона він зазначає: «Всього лише місяць тому прибутковість по єврооблігаціях знизилася майже до 12%, тепер вони нижче 8% і набагато більш прийнятні для міністерства. Це дійсно невизначений світ — для Мінфіну було би помилкою чекати, коли прибутковість знизиться до попередніх рівнів 5-6%».

 • Олександр Кубраков, глава агентства автомобільних доріг «Укравтодор», натхненний системою міжрегіональних автомобільних доріг президента США Дуайта Ейзенхауера, яка була запущена в 1956 році і спрямована на відновлення або реконструкцію 24 тис. км основних доріг протягом п'яти років, написав блог для Atlantic Council. «У разі успіху це створить сотні тисяч робочих місць, пожвавить українську економіку і об'єднає всю країну», — пише Кубраков про програму, бюджет якої цьогоріч становить $3,7 млрд.

 • Основні моменти програми включають: завершення будівництва найвищого і найдорожчого в Україні моста через Дніпро в Запоріжжі; будівництво першої в Україні бетонної магістралі між Києвом і Дніпром; і модернізація доріг, що зв'язують контрольований урядом Донбас з іншою частиною країни. Кубраков пише: «Очікувані вигоди включають інтенсифікацію економічної взаємодії між українськими регіонами, прискорення промислового розвитку, поліпшення туристичної інфраструктури і зростання масштабної заміського життя по всій країні».

 • Напередодні літнього пляжного сезону Укравтодор ремонтує ключові ділянки 140-кілометрової дороги Р-57 в Херсоні. Ця дорога північ-південь з'єднує національний природний парк «Олешківські піски», який часто називають найбільшою пустелею в Європі, з чорноморським портом Скадовськом, курортним містом в тихій затоці за 50 км західніше Криму. Скадовськ не має залізничного сполучення чи аеропорту.

 • Агресивною ставкою на внутрішні авіаперельоти авіакомпанія Windrose планує пропонувати три рейси на день з Київ-Борисполя до кожного з наступних чотирьох найбільших міст України — Харкова, Дніпра, Львова й Одеси. Ця послуга має діяти з 15 червня, наприкінці тримісячного урядового ембарго на авіаперевезення. 15 липня Windrose планує запустити щоденний рейс з Борисполя до Миколаєва. Для просування внутрішніх авіаперевезень Windrose планує продавати ваучери, дійсні на один міжміський рейс, незалежно від сезонного попиту. Для виконання польотів планує додати вісім турбогвинтових літаків ATR-72, починаючи з червня.

 • Сьогодні Казахстан повністю відновлює внутрішні авіаперевезення. 1 травня поновилися рейси між Алмати, діловою столицею, і урядовою столицею Нур-Султан, раніше відомою як Астана. Рівень смертності від Covid-19 в Казахстані становить 2 людини на 1 млн населення що набагато нижче, ніж в Україні — 16 осіб на 1 млн.

Від редактора:

Нарешті, київське метро відкривається. Дехто вважає, що це життєва сила для столиці, регіону, на який припадає 10% населення України і 20% ВВП країни. В ідеалі для нас це буде повчальний момент. На ескалаторах пасажири мають прийняти буржуазну ввічливість 1917 року, коли люди прикривали рот під час кашлю.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN).

Републікацію повної версії тексту заборонено. Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X