Залізна завіса для російського ПЗ

17 травня 2017, 10:02
Президентом України Петром Порошенком був підписаний указ про введення санкцій Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня

Чутки про можливість введення цих санкцій з'явилися пару тижнів тому, але до останнього моменту залишалося незрозумілим, чи будуть вони прийняті та коли це станеться. Фактично, цим указом Президент схвалив блокування таких популярних ресурсів, як Яндекс, Mail.ru, ВКонтакте і Однокласники.

Відео дня

І поки молодь обурюється і репостить нотатки про способи обходу блокування сайтів в інтернеті, представники бізнесу всерйоз схопилися за голову, адже цей пакет санкцій має на увазі не тільки блокування російських соціальних мереж, але й заборону російського програмного забезпечення, серед якого є така популярна в нашій країні програма як 1С. Звісно, як і у випадку з націоналізацією ПриватБанку, залишається тільки поскаржитися на відсутність інформаційних кампаній та роботи з інформаційним полем перед прийняттям таких рішень, які як травневий сніг ставлять українських громадян в ступор. Однак, хоч би там що, сама ідея заборони російського софта і ресурсів виглядає необхідним кроком для нашої країни, враховуючи всі обставини.

Враховуючи військовий конфлікт на сході України і роль нашого непутящого північного сусіда в ньому, ні в якому разі не можна недооцінювати значення і вплив російських ресурсів в Україні. Якщо спроби втручання з боку російських хакерів були помічені під час виборчої кампанії в США, не може бути жодних сумнівів у тому, що соціальні мережі російського походження з російськими серверами контролюються спецслужбами. Це означає, що вся конфіденційна інформація, листування, документи і матеріали, розміщені в таких мережах, доступні нашим ворогам і можуть бути використані проти нас яким завгодно чином. Те ж саме стосується і російського ПЗ, яке може передавати зібрані дані про українські компанії до себе на батьківщину. Як ми знаємо, програмою 1С користується чимало українських структур, у тому числі і державних, і витік важливої державної інформації внаслідок використання таких програм більш ніж імовірний. Особливі ризики, звичайно ж, становить використання російських антивірусів: ідея забезпечити свою безпеку російською програмою виглядає, м'яко кажучи, не найбільш розумною і здоровою в контексті подій останніх 3 років.

Звісно, для багатьох підприємств України ці санкції будуть вкрай неприємними, особливо враховуючи їх раптовість. Але разом тим, російські програми - не єдині на ринку. І серед систем бухобліку і управління підприємством, і серед антивірусів існує чимало іноземних і українських аналогів, які нічим не поступаються, і навіть перевершують російський софт. Що стосується блокування інтернет-ресурсів, варто згадати, що блокуються виключно російські ресурси і назвати це рішення загрозою свободі слова в інтернеті жодним чином не можна.

Проходить вже 3 рік війни, метою якої є дестабілізація України всіма можливими способами, і рішення, спрямовані на посилення безпеки і незалежності нашої країни в якій-небудь сфері, є цілком обґрунтованими і логічними. Залишається тільки побажати, щоб у майбутньому такі серйозні рішення приймалися не так раптово і хаотично, і що український бізнес впорається з переходом на новий софт без великих втрат часу, коштів і зусиль.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X