Законопроект Гетманцева про Бюро фінансових розслідувань. Що важливо змінити

26 вересня 2019, 12:40

Як зробити майбутнє Бюро фінансових розслідувань ефективним

Уважно ознайомившись із законопроектом №1208 про створення Бюро фінансових розслідувань авторства Данила Гетманцева, хочу висловити кілька своїх міркувань.

Вважаю, що в законі необхідно чітко передбачити чисельність служби до 4 000 співробітників і залишити при цьому можливість Кабінету міністрів за обгрунтованої необхідності цю чисельність збільшувати.

Відео дня

Підслідність Бюро в порівнянні з Податковою міліцією збільшується на 14 статей Кримінального кодексу, що, на мій погляд, збільшує ризик «паралізації» нового правоохоронного органа та зміщення акцентів її діяльності. Є ризик, що замість великих злочинів детективи будуть змушені займатися дрібними питаннями, наприклад підробкою фіндокументів. Це теж важливо, зрозуміло, але це не є пріоритетом. Тому перелік було б добре чітко прописати.

Законопроект не передбачає розмір заробітних плат співробітникам. Я неодноразово говорив, що зарплати в Бюро фінансових розслідувань повинні бути дуже високими і завжди наводив у приклад НБУ і «Укрзалізницю» — переконаний, якщо ми говоримо про ефективність, про непідкупність тощо, то керівники Бюро повинні отримувати не менше, ніж голови НБУ. Одночасно для співробітників Бюро має бути дуже високий соціальний пакет.

Думаю було б непогано передбачити в законі відсоток від повернутих коштів і направляти його на матеріально-технічне забезпечення Бюро.

Проектом не вирішується важливе завдання — концентрація боротьби з економічними злочинами в одному держоргані, що дозволить уникнути дублювання функцій, оскільки інші підрозділи в правоохоронних органах залишаються або просто змінюють назви.

Показати ще новини
Радіо НВ
X