Загадка, що може дорого коштувати
Поведінка ринку акцій останнім часом — суцільна загадка.
На тлі новин про стан американської економіки та корпоративні результати у четвертому кварталі, S&P 500 і Nasdaq мали би вже давно впасти, але ж ні — не те що тримаються, а ще й зростають. Принаймні, так було до пізнього вечора, у четвер, але про все по черзі.
Головними подіями цього тижня були оголошення даних про споживчу (СРІ) та виробничу (РРІ) інфляцію та про обсяги роздрібної торгівлі у січні. Що маємо? Інфляція нікуди не зникає і вища, ніж очікувалося, роздрібні продажі злетіли на 3%, отже, споживачі відчувають себе впевнено, а кількість нових заявок з безробіття менша, ніж очікувалося, і їх просто мало, що є зайвим підтвердженням висновків Звіту про стан ринку праці, оприлюдненого минулої п’ятниці. Висновок простий: ФРС ще не закінчив свою роботу і стан економіки дає йому можливість продовжувати підвищувати ставки.
Від подібних новин, та ще й у такій кількості, ринок акцій мав би вже давно зачервоніти, як, наприклад, ринок облігацій, де дохідність продовжує зростати і долати рекорди багаторічної давнини. Тільки уявіть: дохідність однорічних облігацій, яка ще рік тому була менше 1%, вже перевищує 5%. Нагадаю, що коли ціна знижується, дохідність зростає. Та й десятирічні не пасуть задніх: з 2% до майже 4%. Природня реакція «розумних грошей» на те, що відбувається в економіці та фінансах. До речі, навіть найпалкішим прихильникам ринку акцій рекомендую глянути в бік облігацій. П’ять відсотків річних без ризику — це чудова можливість.