За що переслідують міністра фінансів

10 листопада 2017, 16:35
Наші можновладці дуже образливі. Прямо дуже. Образилися на міністра фінансів, що не пропустили схему з ПДВ-облігаціями цього літа, і понеслося

Спочатку прокуратура (вона теж образлива, а іноді і солідарно образлива) вирішила звинуватити міністра фінансів в тому, що він не платив податки в Україні, поки працював в Лондоні. Але тут напевно намітилася занадто очевидна проблема з логікою. Навіть для українських прокурорів. Але образа не відпускала серця прокурорів та інших активних поборників ПДВ-облігації, тим більше хтось із них теж хоче бути міністром фінансів. І тепер вони вирішили звинуватити міністра фінансів в злочинах Януковича.

Відео дня

А все тому, що Міністр фінансів Олександр Данилюк в 2010-2015 роках очолював Координаційний центр із запровадження економічних реформ при Адміністрації Президента, тоді як його заступники Юрій Буца, Сергій Марченко та держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру. Причому прокуратура спеціально уточнює, що підозрює тільки тих товаришів, які потім заснували Центр реформ і Благодійний фонд Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе. Напевно, і самого Каху б звинуватили, благо прізвище нині неблагонадійне.

Яким чином центр, де зібрали яйцеголових писати реформи, міг допомагати красти гроші Януковичу, поки не уточнюється. Це був звичайний Think-tank, місце, де збирають розумних людей і просять їх генерувати розумні думки. Думки ці були потрібні, щоб прикрити відсутність ідей у самого керівництва країни.

Крали в той час люди, чиє обличчя не спотворене інтелектом. Та й схеми у Арбузова, Саші-стоматолога та Клименка були не сильно інтелектуальні. Але Юнісон досі працює, Іванющенко вже не під санкціями, а прокуратура шукає злодійські схеми в Центрі імені Бендукідзе. Логіка наша все. І образа теж. Та й не образою однією. Все ж таки автоматичні відшкодування ПДВ занадто багатьох позбавило заробітку. І зараз активно просуваються теми поверненню до ручного підходу. Там Мінфін заважає. Дуже сильно. прикро і нормальним людям. Прикро, що одне з найбільших досягнень останніх років, а саме відсутність корупції при поверненні ПДВ, знову поставлено під загрозу.

Прикро, що прокуратуру досі не розігнали. І те місце не залили бетоном. І ще дуже хочеться подивитися, як прокуратура поїде на зустрічі з інвесторами. Або ті люди, яких вона представляє. І хочеться подивитися, з яким результатом ці люди повернутися.

З оригіналом тексту можна ознайомитися тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X