Чи з людським обличчям у нас бізнес
Мовляв, своїми візитами і вимогами, насправді, влада щемить підприємців, не дає їм розвиватися і, взагалі, наїжджає.
Весь негатив бізнесу до держави зрозумілий і, в цілому, виправданий. І лібералізація і дерегуляція також дуже потрібні, оскільки без цього ніхто не зможе нормально розвиватися, і інвестиції не прийдуть в Україну.
Але, іноді самі підприємці винні в тому, що до них споживачі, суспільство і держава ставляться з недовірою. Не як до мотору, що продукує країну, а як до тимчасових правителів, присосок і шкідливих елементів.
Чому? У мене є хороша відповідь на це питання.
Йдеться про випадок, який стався з моєю знайомою, колишнім комерційним директором видавничого дому Коммерсант, а нині генеральним директором компанії Медіанезалежність Анною Федоcенко. Наводжу далі її розповідь від першої особи:
"26 серпня ми відзначали поминки по моїй мамі в Ірпені в кафе на вулиці Ніжинській. Були присутні 28 осіб.
У той же день багатьом стало погано, а на наступний день вранці мене забрала швидка з температурою 40.
До лікарні звернулося ще двоє людей з присутніх. У різні лікарні в різних районах Києва. Всім нам трьом був поставлений діагноз "сальмонельоз". У різних лабораторіях.
Дуже погано почувалися всього 17 осіб, у всіх були однакові симптоми. До лікарні багато хто не звертався, оскільки в основному це пенсіонери, які не хотіли витрачатися на швидку, лікарів і т.д.
В результаті, багато хто, особливо літні люди, досі почуваються зле, а мені довелося кинути годувати грудьми дитину.
Господиня закладу категорично заперечує свою причетність, мотивуючи це тим, що "15 років ми працюємо і ніколи такого не було, це провокація, вас підкупили".
Ірпінська санстанція нічого не робить, оскільки зафіксований офіційно тільки 1 випадок – мій. А решта, в Києві. Не знаю, чи відправляли київські санстанції результат і запит в Ірпінську, оскільки отруєння було в Ірпені. А один випадок, навіть сальмонельозу, – не привід для перевірок. Вони просто подзвонили в кафе, повідомили про це і попросили бути уважнішими.
Виходить, що вихід один – суд. Наскільки це буде продуктивно – подивимося".
Так ось, бізнес часто вимагає до себе людського ставлення. Але, перш ніж вимагати, щоб тебе не клепали зайвими перевірками, необхідно самим спочатку навчитися ставитися до споживача по-людськи.
Не можна весь час грати в одні ворота!