Чи з людським обличчям у нас бізнес

6 вересня 2017, 18:00
У нас, в Україні, бізнесмени і бізнесвумен часто скаржаться на державу, яка поводиться неадекватно, проводячи енну кількість перевірок

Мовляв, своїми візитами і вимогами, насправді, влада щемить підприємців, не дає їм розвиватися і, взагалі, наїжджає.

Весь негатив бізнесу до держави зрозумілий і, в цілому, виправданий. І лібералізація і дерегуляція також дуже потрібні, оскільки без цього ніхто не зможе нормально розвиватися, і інвестиції не прийдуть в Україну.

Відео дня

Але, іноді самі підприємці винні в тому, що до них споживачі, суспільство і держава ставляться з недовірою. Не як до мотору, що продукує країну, а як до тимчасових правителів, присосок і шкідливих елементів.

Чому? У мене є хороша відповідь на це питання.

Йдеться про випадок, який стався з моєю знайомою, колишнім комерційним директором видавничого дому Коммерсант, а нині генеральним директором компанії Медіанезалежність Анною Федоcенко. Наводжу далі її розповідь від першої особи:

"26 серпня ми відзначали поминки по моїй мамі в Ірпені в кафе на вулиці Ніжинській. Були присутні 28 осіб.

У той же день багатьом стало погано, а на наступний день вранці мене забрала швидка з температурою 40.

До лікарні звернулося ще двоє людей з присутніх. У різні лікарні в різних районах Києва. Всім нам трьом був поставлений діагноз "сальмонельоз". У різних лабораторіях.

Дуже погано почувалися всього 17 осіб, у всіх були однакові симптоми. До лікарні багато хто не звертався, оскільки в основному це пенсіонери, які не хотіли витрачатися на швидку, лікарів і т.д.

В результаті, багато хто, особливо літні люди, досі почуваються зле, а мені довелося кинути годувати грудьми дитину.

Господиня закладу категорично заперечує свою причетність, мотивуючи це тим, що "15 років ми працюємо і ніколи такого не було, це провокація, вас підкупили".

Ірпінська санстанція нічого не робить, оскільки зафіксований офіційно тільки 1 випадок – мій. А решта, в Києві. Не знаю, чи відправляли київські санстанції результат і запит в Ірпінську, оскільки отруєння було в Ірпені. А один випадок, навіть сальмонельозу, не привід для перевірок. Вони просто подзвонили в кафе, повідомили про це і попросили бути уважнішими.

Виходить, що вихід один суд. Наскільки це буде продуктивно подивимося".

Так ось, бізнес часто вимагає до себе людського ставлення. Але, перш ніж вимагати, щоб тебе не клепали зайвими перевірками, необхідно самим спочатку навчитися ставитися до споживача по-людськи.

Не можна весь час грати в одні ворота!

Показати ще новини
Радіо NV
X