З чого складається digital маркетинг ІТ компаній

6 вересня 2016, 13:40
Ця стаття розповість про те, як можна за кілька дій отримати загальні дані про якість digital маркетингу ваших конкурентів на прикладі українських IT-аутсорсингових компаній

У вибірку потрапили як українські, так і зарубіжні аутсорсингові компанії з центрами розробок в Україні (всього 45 компаній), які орієнтовані на продажі своїх послуг на основні ринки споживання – Північну Америку, Західну Європу тощо. Вік компаній – від 5 до 27 років, штат – від 50 до 16 000 осіб, трафік – від 4,5 тис. до 925 тис. відвідувачів на місяць.

Відео дня

Для зручності ми сегментували компанії на 5 груп залежно від середньомісячного трафіку за період 12.2015 – 05.2016: Група А – 100 тис. – 1 млн. Група – 30 тис. – 100 тис. Група С – 15 тис. – 30 тис. Група D – 10 тис. – 15 тис. Група E – 4 тис. – 10 тис. І нам стало цікаво, які компанії довше за всіх нарощували трафік, а які менше за всіх.

Запропонований рейтинг дозволяє оцінити роботу SEO просування сайтів, оскільки основними джерелами трафіку наших компаній крім прямих переходів є реферальні посилання і пошукові системи.

Чи зуміли ці компанії залучити на свої сайти відвідувачів з цільових ринків і в якому обсязі?

Відвідувачів сайтів класично сегментують за декількома джерелами: прямий трафік, посилання, пошук, соціальні мережі, мейлінг і дисплейна реклама. ТОП5 за показником середнього приросту щомісячного трафіку (трафік/вік) зайняли компанії EPAM, Luxoft, Globallogic, Ciklum та SoftServe. Більше половини компаній отримують основний трафік шляхом прямого переходу на сайт. Але враховуючи вік ТОП5 від 14 до 23 років, у рейтингу ми звернули увагу на компанії до 10 років: Cogniance, Provectus Inc., MobiDev і Dev-Pro.

Трохи здивувалися показниками низького трафіку з огляду на вік компаній CS Ltd, Softengi, Program-Ace, Itera і TEAM International (щомісячний трафік менше 7000 при віці понад 15 років). Трафік по країнах. Аутсорсингові компанії з центрами розробок в Україні орієнтовані на продажі своїх послуг на основні ринки споживання – Північну Америку, Західну Європу тощо.

Чм зуміли компанії залучити на свої сайти відвідувачів з цільових ринків і в якому обсязі? Ми проаналізували трафік і виділили частку зарубіжних відвідувачів без урахування країн СНД, які більше пов'язані з ринком персоналу. Нижче представлені дані 15 компаній з часткою трафіку із зарубіжних країн більше 65 %.

Більшість аутсорсингових компаній в Україні, позиціонуючи себе і свої послуги клієнтам, а також формуючи привабливий образ роботодавця для рекрутингу за допомогою сайту, не отримують релевантний клієнтський трафік. І це виражено в низькій частці цільових країн у загальному трафіку. При тому, що багато компаній створюють окремі сайти для співробітників, які ми не брали до уваги.

Вибрані нами компанії показали найкращі результати за підсумками травня 2016 року, а деякі реально здивували й дуже виділилися серед інших. З рейтингу ми прибрали компанію Levi9 з найвищим рейтингом зарубіжного трафіку 92 %, оскільки основна його частина припадала на Сербію, де у неї кілька центрів розробок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Однак ми залишили Globallogic з 82 % зарубіжного трафіку, що має великі частки з Індії, Польщі, Аргентини, що не є клієнтськими країнами, а також Luxoft з 70 % і схожими ознаками, зважаючи на великий загальний трафік і покриття понад 30 країн. Softheme – частка Великобританії становила понад 60 % в загальному трафіку, Dev-Pro – частка США більше 75 %, Astoundcommerce – частка США, Великобританії і Канади понад 70 %. Компанія Softheme звернула на себе увагу також, як володар найбільш застарілого сайту.

Джерела трафіку.

Відвідувачів сайтів класично сегментують на кілька джерел: прямий трафік, посилання, пошук, соціальні мережі, мейлінг і дисплейна реклама. Ми проаналізували сайти 45 аутсорсингових компаній в Україні і отримали такі результати.

Прямий трафік

Більше половини компаній отримують основний трафік шляхом прямого переходу на сайт: 10 компаній в діапазоні 60-80 % від усіх відвідувачів, 25 компаній – в діапазоні 40-60 %. Максимальний результат в травні 2016 року показала компанія Akvelon з прямим трафіком 80 % від загального, мінімальний – Softheme з прямим трафіком 21 %.

Посилання

Прихід відвідувачів через посилання з інших сайтів займав в основному 15-40 % від загального трафіку, в травні 2016 року це стосувалося 29 компаній з 40. Максимальну частку посилань 37,7 % показала компанія Softheme, мінімальну 1,76 % – Daxx.

Пошук

Частка трафіку через органічний пошук, як і робота з масами посилань, дозволяє оцінити рівень SEO компанії. Досліджувані компанії показали різний результат: 8 компаній були в діапазоні 40-70 %, 18 в межах 20-40 % і у 19 компаній пошуковий трафік був нижче 20 %.

За даними компанії SimilarWeb частка пошукового трафіку в світі становить у середньому 27,8 %. Серед аутсорсингових компаній найкращий показник виявився у Program-Ace (67,4 %), а найгірший у Dev-Pro (2,9 %).

Мейлінг

E-mail маркетинг досі є потужним інструментом для утримання клієнтів і стимулированиях їх до повторних покупок. Тільки 3 компанії з нашого списку отримали переходи на сайт через посилання в листах в діапазоні 10-17 % – Softheme, Bvblogic і Ignite. 9 компаній спрацювали в діапазоні 2-10 %. У решти 33 компаній в травні не було переходів на сайт через мейлінг. У світі на частку e-mail трафіку припадає в середньому 0,36 % від загального обсягу відвідувачів.

Соціальні мережі

Соціальні мережі мають відносно невелику частку в структурі світового трафіку – в середньому 5,8 %. Проте ця частка стрімко зростає через збільшення можливостей правильно зорієнтувати аудиторію і переводити її на сайт при мінімальних бюджетах. Серед аутсорсингових компаній діапазон 10-20 % трафіку з соціальних мереж показали iLogosEurope (17,4 %) і IT Craft (13 %). 11 компаній були в діапазоні 5-10 % і 31 компанія – до 5 %.

Social Media

Характер трафіку з соціальних мереж показує якість роботи SMM фахівців і підходи у виборі джерел. Ми відібрали 15 компаній з 45 досліджуваних, з трафіком на сайти соціальних мереж з більш ніж 800 відвідуваннями в місяць (травень 2016 р.). З великим відривом проявили себе EPAM і Luxoft з показниками 37 695 і 19 584 відвідувань. Дуже гідні результати були у Ciklum, Intersog і NIX Solutions. У нашій вибірці більше половини трафіку припадало на Facebook, LinkedIn, Twitter і YouTube.

Показати ще новини
Радіо NV
X