З чого розпочати податкову реформу

2 серпня 2016, 11:37
Найбільша складність з податками в Україні – це ручний режим їх регулювання. Дуже багато залежить просто від контакту з податковими органами, зустрічей і домовленостей з ними

Побороти корупцію та зробити податкову систему в Україні ефективною можливо. Для цього потрібно як спрощення податків, так і автоматизація всіх процесів, яка мінімізує контакт між бізнесом та податковими органами.

Відео дня

Крім цього, в Україні потрібно створювати податкову культуру. Багато хто ніколи в житті не платили податки. Досить подивитися на Грузію, Естонію, які поступово це впроваджували.

Один з моїх улюблених прикладів – Грузія. Там всім продавцям на базарах сказали, що тепер вони повинні платити податки. Це була невелика сума, і ніхто не стежив за заробітками продавців. Просто пояснили, що кожен повинен сплачувати 100 ларі (близько $60) в рік. І всі, хто раніше працював неофіційно, почали платити. Просто тому, що так простіше, ніж ухилятися від податків.

В Україні потрібно щось схоже. Для початку можна встановити мінімальний рівень податків, при якому немає сенсу не платити їх. Але при цьому пояснити, що якщо податки оплачуватися не будуть, то послідує негайна і жорстка реакція податкових органів.

Це дозволить змінити дуже багато. І думаю, що це перше, з чого має почати Україна, щоб успішно провести податкову реформу.

Показати ще новини
Радіо NV
X