З безвізом до Європи: 5 страхових лайфхаків

29 травня 2017, 12:04
Мабуть, один із головних міфів безвізового режиму – це те, що страхуватися більше не потрібно. Овва!

Кілька днів тому з друзями, завзятими мандрівниками, обговорювали найважливішу «перемогу» останніх днів – безвізовий режим з країнами ЄС. І хоча ніхто з нас не відчував особливих складнощів з отриманням візи раніше, подорожувати точно станемо частіше. Тому що планувати поїздки стане приємніше. До них не потрібно буде готуватися «дуже заздалегідь», не доведеться сумніватися: «А що, як не пустять?».

Відео дня

У нашому радісному обговоренні став очевидним ще один нюанс – передчуття «простих» поїздок робить мандрівників більш легковажними. Ми охоче забуваємо про ризики, які супроводжують туристів у будь-якому випадку – хоч з візою, хоч без неї. Як досвідчений мандрівник, і як страховик із 15-річним досвідом, хочу поділитися 5 лайфхаками: як не перетворити подорож на маленьку фінансову катастрофу?

Подбати про здоров'я

Багато хто думає, що через скасування віз поліс туристичного страхування став непотрібним – адже його часто сприймали як формальний документ для посольства. Хоча насправді він завжди купувався не для візи, а для мандрівника. Травма, інфекційне захворювання, отруєння стріт-фудом можуть трапитися під час будь-якої подорожі, тому я щиро раджу поставитися до цього питання серйозно. Варто пам’ятати, що в Європі зазвичай не продають навіть простих ліків без рецепту лікаря, а виклик «швидкої допомоги» взагалі може обійтися в 50-60% від бюджету всієї мандрівки. Оформити поліс туристичного страхування просто – цю послугу українські страховики часто пропонують онлайн. Для подорожей Європою вистачить угоди на суму 30 тис. євро. Але ціна його буде варіювати – залежно від того, до якої країни їдете, чим плануєте займатися. Переплачувати за зайві опції не раджу, а ось обирати страховика треба уважно. Якісний сервіс і готовність не економити на здоров'ї клієнта – важливі якості. Дивіться на рейтинги, читайте відгуки, порівнюйте. Як мінімум, в Україні можна вибрати принаймні з 7-10 компаній, які мають багаторічний досвід і гідну репутацію у туристичному страхуванні.

Забезпечити себе в дорозі

Вирушаючи за кордон на особистому авто, пам'ятайте, що в Європі відповідальність водія – не порожні слова, а цілком конкретна сума, яку має сплатити вільний чи невільний винуватець ДТП. Для цього потрібен поліс «Зелена картка» – аналог української «автоцивілки», що діє у 46 країнах. Не принципово, в якій саме страховій компанії придбати «Зелену картку», оскільки вартість полісу є приблизно однаковою у більшості страховиків, а у разі проблем платити за українського водія буде Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). При цьому оформити поліс раджу заздалегідь: в офісі страхової компанії, на її сайті або через онлайн-агрегатор. Поліс можна придбати і в 100 метрах від митниці, але хто знає, чи будуть працювати страхові кіоски, і чи не скінчаться бланки «Зеленої картки» в момент, коли кордон будете перетинати саме ви. Якщо плануються часті поїздки за кордон, можна одразу придбати поліс на рік чи півроку – і не перейматися.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Захистити своє авто

В Європі якісні дороги і суворі правила, яких дотримується більшість водіїв. Але неприємності не є виключеними на 100%, і захист власного авто нікому не завадить. Кому він потрібен найбільше? Водіям, що відкривають для себе нові дороги та не остаточно впевнені у своєму досвіді і знанні дорожньої ситуації «у них». Що обрати? Повне КАСКО, яке діє в Європі. Якщо ваш поточний договір страхування не включає цю опцію, то попросіть свого страхового агента розширити захист на територію Європи. Якщо ж у вас зовсім немає договору КАСКО, можна укласти його лише на час подорожі. Мої «колеги по ринку» зазвичай погоджуються застрахувати авто на термін від 1 місяця.

Переконатися, що платежі в безпеці

Платіжна картка – це дуже зручно і водночас дуже ризиковано. Іноді більш ризиковано, ніж готівка. Картку можна втратити, її можуть заблокувати, зламати і зняти гроші... У подорожах ризики завжди вищі. Порада: повідомте банк, що плануєте використати картку за межами України, а разом з тим уточніть, чи вона застрахована, і від чого саме. Якщо банк не надає страховий захист – як мінімум 5-6 компаній в Україні запропонують цю послугу.

Потурбуватися про житло

Звісно, важливо дбайливо ставитися до місця, в якому ви зупиняєтеся під час поїздки – чи то номер готелю, чи орендована квартира або будинок кауч-серфера. Але ще важливіше подбати про власне житло, куди ви повернетеся після відпочинку. Страховики втомилися говорити, тому я напишу: друзі, не хваліться планами подорожей! Гарні фото з відпочинку викладайте вже після повернення. Утримайтеся від того, щоб ділитися позитивними емоціями в дорозі, адже сторінки соцмереж моніторять не тільки друзі, але й квартирні злодії. А краще – застрахуйте своє житло від крадіжки зі зламом, затоплення і пожежі хоча б на час відпустки. Ціна питання зазвичай менша, ніж вартість обіду в будь-якій з країн Європи.

Мабуть, це всі страхові лайфхаки для мандрівників. Сподіваюся, вони будуть корисними та допоможуть зробити подорож не лише приємною, а й безпечною.

Показати ще новини
Радіо NV
X