Сім порад для президента. Як зробити будівельну галузь ефективною

6 травня 2019, 12:00

Ринок потребує прозорих та дієвих правил. Що саме варто зробити у першу чергу

Будівництво – інноваційна галузь, вона створює майбутнє, у буквальному та переносному значенні. Споруди, в яких живуть, працюють та відпочивають люди, формують настрій, мрії, бажання ставати кращими або навпаки, байдужість та зневіру.

Відео дня

Прозорі та дієві правила на будівельному ринку гарантують його ефективне функціонування, залучення інвестицій та впровадження інновацій. Але, нажаль, наше містобудівне законодавство досі гальмує розвиток галузі, його реформування йде, але не встигає за викликами часу.

Назву ключові питання, вирішення яких критично важливе для функціонування будівельної галузі. Ми розраховуємо на увагу новообраного президента та вирішення їх вже у найближчі місяці.

1. Кардинальне реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції України, відокремлення  надання адміністративної послуги та контрольної  функцій  при отриманні документів дозвільного характеру, дотримання строків надання адміністративних послуг по отриманню довільних документів та своєчасне повідомлення заявників про результати надання адмінпослуги. Отримання дозвільної документації на будівництво має відбуватись згідно деталізовано прописаних технологічних карток, у чітко визначений законодавством строк. Функціонал ДАБІ має бути більш діджіталізований та публічний.

2. Підвищення контролю за якістю проектів та будівельних робіт. Впровадження професійної  відповідальності експертів, що здійснюють експертизу будівельних проектів та створення єдиного державного реєстру звітів експертизи проектів будівництва. Своєчасність та невідворотність притягнення до  персональної  відповідальності інспекторів ДАБІ та відповідальних виконавців робіт.

3. Масштабне впровадження будівельно-інформаційного моделювання  (BІМ-технологій). Перш за все, метод будівельно-інформаційного моделювання має стати обов’язковим для проектів, що фінансуються за кошти державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної допомоги.  Це допоможе заощадити понад 15% коштів та скоротити час на реалізацію проектів.

4. Програми фінансового стимулювання реалізації крупних будівельних проектів. Надання державою підтримки громадянам на придбання житла. Реанімація державної іпотеки.

 5. Дієвий механізм стимулювання створення промисловості, як у складі індустріальних парків, так і окремих виробництв.

6. Збалансована експортно-імпортна політика щодо будівельних матеріалів, техніки та технологій.

7. Підвищення ролі саморегулівних організацій в питаннях ліцензування, ринкового нагляду на всіх етапах створення об’єктів будівництва, сертифікації кваліфікованих спеціалістів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Спеціально для НВ Бізнес 

Більше поглядів - у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X