Прогнозованість - єдине, що чекають інвестори від Зеленського

15 травня 2019, 13:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна балансує між стабільністю та хаосом. Як нам не втратити надходження інвестицій

Ми вже втратили в питанні залучення інвестицій 2019 рік, зараз важливо зробити все, щоб ці втрати 2019 роком і обмежились.

Як відомо, бюджети як місцеві так і бюджет країни ефективно наповнюються тільки одним шляхом — сплатою податків суб‘єктами господарювання. Тобто є бізнес — є наповнення бюджету, а відповідно є можливість витрачати кошти на соціальні статті бюджету, нема бізнесу — нема бюджету з усіма наслідками, що з цього виходять.

Відео дня

Відставимо в сторону оцінку результатів виборів через призму кількісних чи якісних показників оцінки електорату, вибори відбулися, були напевне першими справді демократичними в країні, громадяни проголосували як проголосували, продовжуючи вектор демократичності маємо це прийняти та продовжити працювати.

Я хочу поговорити про дещо інше в контексті результатів виборів.

З моменту завершення другого туру й отримання розуміння результатів я мав розмову з не одним президентом корпорації, власником компанії чи генеральним директором, розмови були про те, що можна очікувати бізнесу в контексті таких результатів виборів. Попри усвідомлення того, що в супер стабільному середовищі бізнес надзвичайно низькомаржинальний і що чим більше ризики, тим більше доходи, психологічно більшість керівників, як звичайні люди, підсвідомо бажають кількох речей: стабільності і безпеки.

Тому найголовнішими питаннями порядку денного для українського політикуму є проходження іспиту на державницькість. На ставлення інтересів країни вище власних політичних амбіцій та планів. Ми вже втратили темп в залученні іноземних інвестицій і цей тренд почав чітко вимальовуватися в четвертому кварталі 2018 року, коли прийшло розуміння, що в контексті запланованих двох виборів у 2019 році іноземні бізнес еліти поставили на «паузу» інтерес до України. А отриманий результат президентських перегонів, цю «паузу» не лише закріпив, але і продовжив. І повірте, бізнес зовсім не хвилює, хто є кращим 25% чи 73%, його навіть не так хвилює те, що новий Президент України за професією комік, бізнес хвилює нерозуміння того, що можна очікувати в Україні в результаті президентських виборів і чи не ускладнять розуміння ще більше очікувані парламентські вибори.

Моє повернення з чергового відрядження закордон, тільки посилило важливість вищезазначених страхів в контексті впливу на економічні наслідки в країні.

Якщо ми не хочемо втратити позитивне реноме, як країна на кордоні з Європейським Союзом з надзвичайними можливостями для розвитку бізнесу то, як переможці президентських перегонів, так і переможені мають бути одностайними в одному — гарантування стабільності ділового середовища

Якщо ми не хочемо втратити позитивне реноме, як країна на кордоні з Європейським Союзом з надзвичайними можливостями для розвитку бізнесу то, як переможці президентських перегонів, так і переможені мають бути одностайними в одному — гарантування стабільності ділового середовища.

Новообраний Президент повинен продемонструвати те, що змагання за цю посаду були для нього не інструментом задоволення власних амбіцій, чи інструментом помсти політичним опонентам певних політичних та бізнес-структур України. Будь які його кадрові рішення повинні мати зважений характер і демонструвати бізнесу, наголошу, саме бізнесу, а не виборцям, що в його планах якомога найменше нашкодити бізнес клімату і лише покращувати його надалі. Щодо виборців, то тут варто пам‘ятати, що вони обирали ще більше покращення їхнього добробуту й оцінювати його діяльність вони будуть за відчуттями результатів, тому діалектика зараз на них менше всього впливає, а от бізнесу вона важлива. І мовчання та уникання раціонального обговорення та планування не йде на користь країні.

Президенту, каденція якого завершується, важливо плануючи активну парламентську кампанію, не зайти в площину популізму, шоу та будь яких натяків на можливість розвитку сценарію агресивного політичного реваншу, продемонструвати бізнесу, попри політичне суперництво, готовність до конструктивного діалогу на користь країни.

Розпочався етап, коли Україна в питанні залучення інвестицій балансує на лезі бритви Оккама, де з одного боку економічно успішна Україна, країна можливостей та необмежених ресурсів, а з іншого боку країна непрогнозованості, хаосу та втрачених можливостей. І від поведінки всього політичного істеблішменту сьогодні залежить те, в який варіант сценарію ми, як країна потрапимо.

Отже, ми вже втратили в питанні залучення інвестицій 2019 рік, зараз важливо зробити все, щоб ці втрати 2019 роком і обмежились.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X