Український споживач сильно змінився за час війни: Як зрозуміти його потреби

22 березня, 10:17
NV Преміум

Війна зробила нас значно чутливішими до репутації брендів, і свій вибір ми робимо ще більш раціонально. Яких саме трансформацій зазнали споживчі настрої за рік війни та як брендам адаптуватись до нових потреб аудиторії?

Чи лишилося місце для імпульсних покупок?

Якщо ми порівняємо свіжі дані з довоєнним періодом (травень 2021, липень 2022, січень 2023), то побачимо, що більшість покупок заплановані, але іноді люди купують імпульсно. Тут варто сказати, що українці загалом не люблять зізнаватися, що вони щось купують імпульсно. Ще до війни, під час ковіду, ми ставили це запитання різними способами, і результати демонстрували високу раціональність. Тоді ми знайшли цю формулу «Більшість моїх покупок заплановані, але іноді я роблю імпульсні покупки». І ми бачимо радикальну зміну, до війни імпульсно купували 61%, а зараз 43−44%. На третину зменшилася категорія імпульсних покупок і українці дійсно чітко планують своє життя і покупки.

Відео дня

Купують менше, але залишаються вірними звичним брендам vs. обирають дешевші бренди

Бачимо, що в січні 2023 року частка людей, які скорочуються обсяги покупок, і частка тих, що купують дешевші бренди, приблизно рівні. І лише 7% не намагаються витрачати менше, а живуть так, як і жили раніше.

Показати ще новини
Радіо NV
X