Що змінилося в Нацбанку

26 жовтня 2020, 17:00

Катерина Рожкова заявила, що вона і заступник голови Дмитро Сологуб не підтримали рішення про перерозподіл повноважень в НБУ. Але його все ж прийняли. Про що це свідчить?

Система прийняття рішень у Нацбанку все ж змінилася. Раніше міг тільки припускати, не знаючи подробиць. Якщо судити з посту Катерини Рожкової, першого заступника голови Правління, рішення про зміну оргструктури Нацбанку не підтримали два члени Правління – вона і Дмитро Сологуб.

Відео дня

Однак рішення прийняли, бо ще четверо членів Правління проголосували за, разом 4-2 = +2.

Як було за Гонтаревої й особливо за Смолія? Фактично заперечення навіть одного члена Правління вважалося серйозною підставою відправити проект рішення на доопрацювання. Логіка: якщо менеджер такого високого рівня не згоден з чимось, значить проект сирий і ризикований. Приймалося рішення тільки якщо заперечень немає ні у кого.

А якщо проти відразу два члени Правління, то це однозначно сигнал, що щось не так.

Або математично: 4 голоси за, 2 голоси проти, підсумок +2 голоси, а для рішення потрібно 4 (або три, з правом вирішального голосу у Глави). Рішення не прийнято.

Тепер рішення Правління приймаються простим голосуванням, а не голосуванням з неформальним правом вето.

Це говорить про те, що система прийняття рішень змінилася.

Не готовий давати оціночних суджень,  добре це чи погано (пишу для тих, хто любить шукати в постах приховані смисли та підтримку тієї чи іншої «сторони») для сьогоднішнього Нацбанку. Just fact.

Показати ще новини
Радіо NV
X