Як підвищити свою професійну капіталізацію

7 лютого 2019, 17:16
Важливо знати критерії ефективної кар'єри і те, на що кращі компанії в галузі звертають увагу при виборі претендентів

Ми звикли до згадки терміну «капіталізація» стосовно компаній при оцінці їхньої вартості на ринку. Однак мало хто розглядає цей термін стосовно співробітника і тих факторів, які підвищують або знижують його особисту капіталізацію на ринку як професіонала. На жаль, багато аспектів через незнання ігноруються або не враховуються шукачами роботи і працівниками, що в результаті помітно шкодить кар'єрі.

Відео дня

На ринку праці існують компанії і бренди, заходячи в які, ви автоматично підвищуєте свою капіталізацію. Це говорить про те, що при подальшому кар'єрному переході у вас буде набагато більше кар'єрних можливостей, куди більше компаній готові будуть зробити вам пропозицію про роботу і ви отримаєте можливість претендувати на фінансову винагороду вище ринкової.

Давайте розглянемо компанії, в яких ваша капіталізація як професіонала буде помітно зростати:

  1. Українські системні компанії з високим рівнем корпоративного управління. Як правило, це великі компанії з великим оборотом і обсягом бізнесу, які є лідерами в своєму сегменті. Такі компанії шукають і відбирають найкращих людей на ринку праці. Вони прагнуть систематизувати бізнес-процеси на всіх рівнях і відповідати кращим міжнародним практикам, включаючи управління людським капіталом. У подібних структурах у вас є можливість впроваджувати масштабні проекти на локальному та міжнародному рівнях, спілкуватися з міжнародними консультантами, вести цікаві інноваційні проекти. Попрацювавши 3-5 років у подібному оточенні, ви значно збільшуєте свій професійний рівень.

2. Глобальні міжнародні корпорації з чітко відбудованими бізнес-процесами.

Великий плюс рости і розвиватися разом з цими компаніями, навчаючись кращим світовим практикам ведення бізнесу. Тут приділяють увагу розвитку талантів, надають унікальні можливості для навчання, професійного та особистісного розвитку, підвищення лідерських якостей менеджерів. Крім того, робота в таких корпораціях дає можливість для релокації і отримання досвіду роботи на міжнародних ринках, що однозначно підвищує капіталізацію. Як правило, цей досвід є трампліном для подальшого розвитку кар'єри.

Постійний розвиток і навчання новому в процесі роботи мають стати вашим New Normal

3. Окремо можна виділити міжнародні аудиторські та консалтингові компанії великої четвірки (BIG4) і великої трійки (MBB). Ці компанії в ідеалі підходять для молодих фахівців для експрес-старту кар'єри. Також варто згадати, що високий відсоток менеджерів з даних компаній можуть успішно претендувати в майбутньому на посаду СЕО у великих корпораціях.

Що ще впливає на зростання капіталізації?

Це масштаб і складність завдань, з якими ви стикаєтеся. Проявляйте ініціативу і беріть проекти і завдання з більшою відповідальністю, вчіться новим навичкам і знанням. Ваша мета - отримати новий досвід, навчитися новому, розширити свою професійну експертизу. Подивіться у вашій поточної компанії, де ви можете застосувати себе - в новому проекті, в новій функції; поговоріть з вашим керівником, намітьте план дій. Постійний розвиток і навчання новому в процесі роботи повинне стати вашим New Normal. Це єдина гарантія бути завжди затребуваним і конкурентним кандидатом для ринку і для вашого поточного роботодавця.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Які фактори знижують вашу капіталізацію, а в гіршому своєму прояві і серйозно псують вашу кар'єру?

1. Часті переходи між компаніями. За класикою, для менеджерів середньої та вищої ланки не рекомендується йти з компанії пропрацювавши там менше 2-3 років. Якщо у вас немає гострих мотивів іти з компанії, не поспішайте і подумайте двічі. Часті переходи призводять до того, що кандидата перестають розглядати на топ позиції, адже бачать в цьому певну тенденцію і ризики.

2. Робота в компаніях з негативною репутацією. Якщо така компанія потрапляє в резюме, це може негативно позначитися на всій вашій кар'єрі. Як правило, ключові гравці добре знають ринок і внутрішню кухню компаній і можуть насторожено поставитися до вашої кандидатури і зробити відмову на рівні резюме.

3. Відсутність позитивних рекомендацій з минулих місць роботи. Процес збору рекомендацій є обов'язковим елементом під час прийняття на роботу, як для топ менеджера, так і для менеджера середньої ланки. Негативні або сумнівні рекомендації є серйозною перешкодою до подальшого розгляду кандидата.

Робота над побудовою своєї кар'єри і збільшенням особистої капіталізації на ринку як фахівця вимагає чіткого розуміння. Важливо знати критерії ефективної кар'єри і те, на що найкращі компанії галузі звертають увагу під час вибору претендентів. Найбільш високо оплачувані топ-менеджери мають, як правило, чітко вибудувану кар'єру. Перед кожним новим кар'єрним переходом вони зважують всі за і проти і уникають спонтанних і емоційних рішень з цього питання. Ми часто витрачаємо більше часу на вибір і покупку нової пральної машини в будинок, ніж на таке важливе питання, яке впливає на вас, вашу сім'ю, ваше фінансове та емоційне благополуччя як кар'єрне планування і збільшення вашої професійної капіталізації.

Показати ще новини
Радіо NV
X