Інвестиції без досвіду. Як почати з мінімальних сум і вийти в плюс
Знайдіть правильне застосування своїм грошам і будете регулярно отримувати дохід. Здавалося б, все зрозуміло. Однак так виходить робити далеко не у всіх.
Один з варіантів змусити гроші працювати на вас — вигідно їх інвестувати. Наївно думати, що мільйони посипляться відразу з першим вкладенням. Коли маємо справу з фінансами, важлива підготовка і послідовність дій.
Всі ми прагнемо накопичити грошей на зимівлю на Балі або будь-яку іншу мрію. Наші батьки відкладали купюри буквально в скарбничку. Згодом мода на «гроші в банку» пішла, і багато хто став шукати вигідні умови для депозиту. Сьогодні набагато ефективніше вкласти свої кошти в активи і в майбутньому отримувати від цього прибуток. Є міф, що інвестиції — це те, що доступне виключно людям з великим капіталом. насправді, почати можна з будь-якої мінімальної суми.
Чи не небезпечно інвестувати?
Безумовно, ризики є завжди і в будь-якій справі. Існує популярний стереотип — вдало інвестувати можуть тільки люди з хорошим знанням економіки і фінансів. У житті реальні приклади свідчать про протилежне. Щоб вигідно вкладати гроші, досить розібратися з базою і з інструментом, в який ви хочете інвестувати.
При грамотному поводженні з дивідендами інвестору неможливо досягти межі в доходах. По суті його зарплата — це дохід від акцій компаній. Середня дивідендна прибутковість акцій з ринку 4,5−7%. Розумна тактика на старті і ретельний аналіз помилок дозволять з кожним разом інвестувати все впевненіше і ефективніше і примножувати дохід.
Досліджуючи ринок і шляхи виходу на нові рівні інвестування, людина збільшує шанси отримувати від акцій регулярний середній, а пізніше — і високий дохід. При грамотному використанні накопиченого капіталу надалі додатковий грошовий потік принесе відчутну прибавку до вашого бюджету або взагалі стане основним джерелом доходу.
Як знайти джерела фінансування
Перш за все потрібно регулярно рахувати свої доходи і витрати. Щоб досягти фінансової незалежності, регулярно відкладайте гроші. Покладіть суму на банківський рахунок, на вашу думку, найбільш надійний і застрахований. Так ви дасте старт накопиченням для майбутнього інвестування.
Вклади в банку — це проміжний етап перед більш серйозними вкладеннями. Цей спосіб доступний кожному. Намагайтеся виділяти щомісяця фіксовану суму, і вже скоро сформуєте свій стартовий актив.
Також новачкові важливо досконально розібратися в обраному інструменті інвестування і в ризиках, які він несе. Фінансова грамотність — це ключ до забезпеченого життя в старості. Уявіть, у Сінгапурі немає пенсії, як такої. Після реформи уряд на державному рівні впровадив навчання фінансової грамотності та таким чином мотивує працездатних громадян заздалегідь подбати про свій добробут і заробити на пенсію. Люди відкривають особистий рахунок в банку і починають купувати частки великих компаній, інвестувати в облігації, IPO й інші різні фінансові інструменти. Коли людина досягає пенсійного віку, держава відкриває їй доступ до цього рахунку. Якщо щомісяця людині вдавалося відкладати на рахунок по $100 при інвестуванні в IPO (це високоприбутковий інструмент), через 20 років у неї буде мільйон.

Як прийти до першої успішної інвестиції
Визначте мету вкладень
Чітке розуміння, навіщо ви інвестуєте і що плануєте робити з отриманим доходом допоможе вибрати напрям і не кинути все після першої невдачі. Мета не повинна бути абстрактною. Можете навіть письмово її зафіксувати і вести докладний щоденник інвестицій з бажаним і отриманим результатом. Так ви наочно побачите витрачені суми і обсяг доходу, фактори, що впливають на його розмір. В результаті зможете грамотно розподіляти джерела фінансування для подальших інвестицій.
Вивчіть базову теорію
При будь-якому варіанті управління інвестиціями — особисто або через посередників — вам знадобляться базові знання про роботу фінансового ринку. Ознайомтеся з усіма популярними інструментами інвестування. З’ясуйте, що означає купити частку компанії і як влаштований цей процес. Визначте найбільш підходящий для вас інструментарій для старту. В Україні практичних навичок інвестування не вчать у вишах, але в альтернативних університетах подібні освітні програми є. Через місяць інтенсивного навчання можна успішно інвестувати в акції Apple і отримати перший значний дохід. Розуміння базового функціоналу торгових терміналів дозволить надалі робити успішні вкладення.
Сформуйте стартовий капітал
Почати інвестувати можна і з одного долара. Навіть наймінімальніші вкладення в перспективі реально перетворити на сотні, а то й на тисячі доларів. Звичайно, за умови, що ви застосовуєте правильний інструмент і знайшли прибутковий об'єкт інвестування.
Накопичити необхідну суму можна по-різному. Можна регулярно відкладати частини основного доходу або пошукати додатковий заробіток. Не обов’язково працювати фуллтайм. Можливо, ваша сфера діяльності дозволяє виконувати певні завдання віддалено, на фрілансі. Невеликі щомісячні надходження через рік можуть вирости у значну суму для інвестиції. Перегляньте свої витрати і постарайтеся відмовитися від необов’язкових витрат без шкоди для комфортного життя. Оптимізувавши витрати з часом ви побачите, як примножили скарбничку і зробили ще один крок до першої інвестиції. Але пам’ятайте: займатися вкладенням навіть невеликих коштів краще, коли є вільні гроші. Тож закрийте всі обтяжливі зобов’язання на кшталт кредитів та іпотек.
Накопичення — це ще не інвестиції, а тільки основа всього процесу.
Виберіть надійні інструменти інвестування
До цього пункту ставтеся з особливою серйозністю, щоб не прогоріти в період можливої інфляції. У цей час ціни на товари та послуги стрімко ростуть. Характерна риса інфляції — зниження купівельної спроможності певної валюти. Вплинути на інвестиційний портфель ситуація може по-різному. Все залежить від обраного інструменту інвестування. Інфляція негативно впливає на депозити та облігації, але акції практично не зачіпає.
Найчастіше цінні папери великих компаній стійкі в такий період. Вони прив’язують вартість товарів до зовнішніх грошових одиниць, щоб зберегти і прибуток і дохід.
Інвесторам з фіксованою ставкою не зайвим буде моніторити ринок і стежити, коли інфляція сягає тієї чи іншої позначки. Завжди враховуйте рівень інфляції при оцінці прибутковості інвестиції.
Вчіться у професіоналів і прогнозуйте ризики
Найкращим вчителем тут стане інвестор- практик, досвідчений підприємець, який введе в курс справи і буде направляти вас у міру навчання. Тільки практик навчить мислити, як інвестор — прораховувати вигідний хід перед черговим вкладенням і правильно прогнозувати ризики. Підтримуйте контакт з професійним співтовариством інвесторів. Це ліквідний актив, з яким кожен новачок оперативно отримує корисну інформацію про тенденції на ринках, перспективні вкладення, огляди IPO, що виходять, та інші актуальні новини та лайфхаки.