На сцену виходить Netflix. Сезон квартальних результатів починається
Які новини важливо не пропустити інвесторам сьогодні
Квартальні результати. На початку тижня фокус був на банках, і варто наголосити, що попри певний песимізм в очікуваннях, реальні результати Citigroup, Goldman Sachs, Wells Fargo і JPMorgan Chase за другий квартал перевершили очікування. За словами CEO JPMorgan Chase Джеймі Даймона, «банк вбачає позитивну динаміку від американських клієнтів — зростання зарплат, рекордно низьке безробіття, все це сприяє гарним результатам».
Акції всіх банків відреагували зростанням, крім Wells Fargo. Інвесторам не сподобалося, що банк, який зараз зазнає масштабної трансформації, недостатньо швидко знижує витрати. Що стосується прогнозів на майбутнє, то, незважаючи на загальний оптимізм, очікуване зниження процентних ставок, звісно, позначиться на результатах фінансового сектора.
Проте, банки банками, а сьогодні на сцену виходить Netflix, перша компанія з п’ятірки FANG. На відміну від попередніх сезонів ситуація не зовсім тривіальна: останнім часом у компанії з’явилися конкуренти, і серйозні. Хтось побачив у цьому загрозу, декому, як і раніше, байдуже і дехто вважає, що страхи перебільшені.
Сьогодні увага інвесторів насамперед буде сфокусована на кількості передплатників, зростання яких сповільнюється. Про це компанія попередила ще в квітні. Очікується, що в другому кварталі кількість нових клієнтів збільшиться на 5 мільйонів, причому 4,7 мільйона — це іноземні, неамериканські, глядачі.
Другий важливий фактор, який, звичайно ж, впливатиме на можливість компанії залучати та утримувати передплатників, — це здатність Netflix підтримувати бібліотеку своїх продуктів на належному рівні. З огляду на те, що серед конкурентів такі монстри, як Walt Disney, з неймовірною кількістю готового контенту і можливостями для створення нового, завдання виглядає непросто. Наразі ж компанія позбавляється права на демонстрацію популярних серіалів — «Друзі» і «Офіс», показ яких буде припинено в 2020-му.
Тож чекаємо сьогоднішнього вечора, коли після закриття торгів компанія розповість світу як про результати, так і, а це, мабуть, найголовніше, про плани на друге півріччя. Упевнений, що нас чекає багато цікавого. У будь-якому разі ринок опціонів показує, що ціна на Netflix після оголошення результатів може зрости або знизитися на 8%, що істотно вище історичного середнього. Більш того, результати Netflix можуть спровокувати весь американський ринок акцій. Головне питання — куди, вгору або вниз?
Інвестори продовжують вкладати кошти. Незважаючи на те що макроекономічні дані свідчать про уповільнення економіки, а оцінки зростання прибутку компаній, які входять в S&P 500, що в другому, що в третьому кварталі, здебільшого негативні та пророкують кризу, інвестори продовжують вкладати гроші в ринок акцій. За інформацією Bloomberg, тільки минулого тижня три найбільших індексних фонди (ETF), прив’язані до S&P 500, залучили «свіжих» US$6,2 мільярда. Загалом в управлінні у «великої трійки» ETF, SPDR S&P 500 ETF (SPY), iShares Core S & P 500 ETF (IVV) і Vanguard S&P 500 ETF (VOO), майже US$590 млрд. Інвесторів можна зрозуміти. За даними Моrningstar, від початку року прибутковість цих фондів, включаючи дивіденди, сягнула SPY (21.46%), IVV (21.54%) і VOO (21.47%).

Минулі досягнення не є гарантією майбутніх, і нам це достеменно відомо. Так влаштований інвестиційний світ. За злетами слідують падіння і дедалі більше великих компаній дивляться на майбутнє ринків з певною часткою скептицизму. До «ведмежому» табору нещодавно приєднався Марк Кадмор, відповідальний в Bloomberg за макростратегії. Примітно, що починаючи з 2011 року і дотепер він був одним із тих, хто послідовно передбачав зростання ринку і економіки. Зараз же, на думку Кадмора, більшість економічних прогнозів виглядають дуже оптимістично, оскільки передбачають, що нинішні проблеми торгових воєн тимчасові і будуть згодом вирішені.
Аналогічної думки і Morgan Stanley, який займає «ведмежу» позицію вже майже рік: «нинішні оцінки занадто завищені і ми очікуємо, що реальні результати компаній у другому кварталі вгамують надії інвесторів на другу половину року». До речі, в червні індекс «Бізнес умов», який розраховує Morgan Stanley, різко знизився і демонструє те, що попереду на нас чекають непрості часи.
Спеціально для НВ Бізнес
Більше думок — у розділі Експерти НВ Бізнес