Як фондовий ринок відреагував на перемогу Зеленського

2 квітня 2019, 20:00

Ймовірність перемоги коміка завчасно вплинула на котирування українських цінних паперів

На відміну від наших політиків, міжнародні кредитори серйозно ставилися до результатів соціологічних вимірів рейтингів кандидатів, що показували перевагу Володимира Зеленського. Тому перемога Зеленського у першому турі виборів була вже «закладена в ціні» українських акцій та облігацій, що торгуються за кордоном. Саме з цієї причини, реакція фондового ринку на результати першого туру була стримано-позитивною. Стриманою, бо результат став очікуваним. Позитивною, бо у другий тур не пройшла Юлія Тимошенко, яку усі вважають основною загрозою для перспектив співпраці України з МВФ, адже її економічна програма найбільше суперечить зобов’язанням уряду перед нашим основним кредитором. Отже, у перший день після виборів відсоткові ставки за усіма єврооблігаціями України знизилися на 0,15%.

Відео дня

МВФ залишається основною надією на те, що Україна зможе розплатитися із зовнішніми боргами, як і основним суддею, що визначає для міжнародних інвесторів нашу надійність як позичальника  і партнера. За очікуваннями НБУ, із 20 мільярдів доларів, що ми повинні віддати у найближчі три роки міжнародним кредиторам, принаймні половину ми можемо отримати від МВФ та інших міжнародних фінансових організацій, що пов’язані з фондом. Тому подальша ситуація на ринках капіталу буде залежати виключно від того, як інвестори будуть оцінювати перспективи нашої співпраці з МВФ. 

Якщо пан Зеленський чи його оточення буде висловлювати ідеї, що розділяються зовнішніми інвесторами, то реакція фондового ринку буде позитивною.

У випадку перемоги Зеленського, економічна політика якого залишається не до кінця зрозумілою, суттєвих змін у вартості українського боргу очікувати не слід  - у першу чергу, тому, що така перемога вже врахована ринком. В тому числі, ринок враховує ту невизначеність, яку несе пан Зеленський. Але ринок може активно реагувати на його заяви, що можуть прояснити його економічні позиції. Якщо пан Зеленський чи його оточення буде висловлювати ідеї, що розділяються зовнішніми інвесторами, то реакція фондового ринку буде позитивною. Якщо ж у його висловлюваннях буде багато популізму, то реакція може бути негативною. Але, у будь-якому разі, серйозних змін у вартості українських активів у випадку перемоги Зеленського у найближчі місяці очікувати не варто. В першу чергу тому, що Зеленський-президент матиме дуже обмежений вплив на уряд, що здійснює економічну політику.

У випадку ж збільшення шансів на перемогу Петра Порошенка - економічна політика якого в очах Заходу виглядає зрозумілою і передбачуваною, і чий вплив на уряд є значним - можна очікувати подальше суттєве зниження ставок за міжнародними боргами України у найближчий місяць. 

Щодо зміни цін на українські борги та українську гривню у перспективі більш, ніж місяць, наразі залишається невизначеність. Зрозуміло лише, що все буде залежати від перших реальних кроків нового президента, хто би ним не став.

Показати ще новини
Радіо NV
X