Як вплине на інвестклімат обшук в Новій Пошті

0 коментувати

Подібні інциденти - поганий сигнал як для внутрішніх, так і для іноземних інвесторів.

Особливо ця проблема критична для середнього бізнесу з розвинених країн: вони на відміну від великих іноземних компаній, не можуть захистити себе, звернувшись до посольства своєї країни.

Генеральна прокуратура своїми діями підтвердила, що вести бізнес в Україні без прямої політичної підтримки - небезпечно. Якщо бізнес не олігархічний і виростає за межі малого бізнесу, то він завжди може викликати інтерес державних органів в форматі, який важко назвати по-іншому, ніж рекет.

Але найгірша ситуація в українських підприємців. Таланти, самостійно побудували бізнеси, цілком би могли розвивати і масштабувати свої компанії, залучати інвестиції та створювати робочі місця. Замість цього вони замислюються про те, що буде, коли їх бізнесом зацікавляться певні особи і структури.

У цих умовах велику роль відіграє громадянське суспільство - активісти організовані в рази краще, ніж у 2010-х. Їх спільними зусиллями допомагають успішно протидіяти свавіллю силових структур. І навіть та влада, яка зараз сконцентрована в руках Президента і генпрокурора, не дає реальних важелів контролю над усією державною системою. У підсумку, "наїзди" на бізнес часто закінчуються подібними неповноцінними "пшик", які лише завдають самої влади репутаційні втрати.

Поставити крапку в подібних практиках допоможе побудова антикорупційної вертикалі. Ефективна робота Національного агентства з питань протидії корупції, Національного антикорупційного бюро, створення Антикорупційного суду не тільки знизить кількість випадків "свавілля", але і допоможе відновити довіру українців і бізнесу до державних структур.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: