ВВП: наздогнати і перегнати Албанію

28 серпня 2017, 11:16
Днями мене в черговий раз вразила статистика, що за останні 25 років Україна посіла останнє, 166-е місце за ростом ВВП серед усіх країн, в яких ведеться облік

У цьому рейтингу ми "перевершили" Молдову, Грузію, Зімбабве і навіть ЦАР.

Пам'ятаю, як на курсах макроекономіки я дивувався, що який показник якості життя країни не візьми, у нього обов'язково буде кореляція з ВВП, яка прямує до одиниці: тривалість життя, рівень освіти, спортивні досягнення, індекс щастя... Загалом, як не крути, всі дороги ведуть до ВВП.

Відео дня

Якби ВВП став головним KPI нашої політичної еліти, все могло б стати на свої місця. Цей KPI логічно б розкладався по всій вертикалі влади. Президент би боровся за іноземні інвестиції, а не витрачав час на перерізання стрічок. НБУ боровся б за кредитування економіки, а не воював з вітряками. Кабмін і Рада боролися б за позицію в Doing Business справами, а не словами. Народ, зрештою, отримав би чіткий критерій оцінки своїх лідерів.

Українські лідери повинні пам'ятати всі складові цього показника до п'ятого знака після коми. Вони повинні говорити про нього замість "здрастуйте" і "до побачення". Вони повинні, чорт забирай, татуювати графіки зростання ВВП на своєму тілі!

Ось тільки у цього показника є одна проблема: він вимірюваний. Адже куди простіше міркувати про боротьбу з корупцією або мовні питання... А тут ці вперті цифри, що демонструють твої управлінські таланти на табло.

Яким би смішним не був Радянський Союз, мені близькі його гасла про "Наздогнати і перегнати" (до речі, а ви знали, що було навіть таке ім'я Догнатій-Перегнатій?). Так само, як і постійна гонка китайських провінцій одна з одною в темпі зростання (ВВП Китаю з 1991 року зріс в 37 разів).

Може, і нам варто зробити гонку своєю національною ідеєю? Пропоную, для старту, "Наздогнати і перегнати Албанію!". Вона серед європейських країн остання, не рахуючи нас з молдаванами... Стережися, Тирано!

Оригінал

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X