Враження від стратегії Нафтогазу

26 травня 2017, 13:57
Нещодавно довелося брати участь у презентації проекту концепції стратегії НАК Нафтогаз України

Незважаючи на дивну назву, документ насправді дуже важливий, оскільки він відповідає на питання, як буде далі працювати Нафтогаз, яким бачить майбутнє компанії його керівництво і які рішення відповідно будуть лобіюватися під цю концепцію.

Відео дня

Я не можу викладати подробиці концепції, оскільки організатори просили не розкривати деталі. Але, можу поділитися загальними враженнями, як позитивними, так і негативними, які частково відображають те, що відбувається в Нафтогазі сьогодні.

З позитивного:

1. Сам факт того, що аналітиків, журналістів, політиків, запрошують на таке обговорення — це дуже і дуже круто. Жодне минуле керівництво Нафтогазу на це не наважилося. Юрій Вітренко, операційний директор НАК, який презентував концепцію, голова правління Укргазвидобування Олег Прохоренко, відрізняються від колишніх голів НАКу, Юрія Бойка та Євгена Бакуліна, як сучасний iPhone від старого провідного телефону. Насправді Нафтогазу пощастило з нинішнім керівництвом. Багато чого з того, що вони роблять, круто.

2. Концепція справляє враження закінченого документа. Керівництво компанії має розуміння і бачення, куди компанія має йти і що конкретно робити.

3. Плани керівників Нафтогазу масштабні й амбітні.

З негативного: є критики. Голову компанії Андрія Коболєва і Вітренка ніхто не підозрює в корупції, але їхня спроба захистити власного монстра від знищення викликає все більше здивування. Особливо в світлі первинних заяв про необхідність його закриття. Як власне і слова Олега Прохоренка: «коли я прийшов, то думав, що держпідприємства не ефективніші від приватного бізнесу за визначенням, але це виявилося не так». Виходить, що точка сидіння визначає точку зору.

2. В тому ж дусі і зауваження про те, що Укрнафта має занадто великий податковий борг і тому їй варто продати частину активів в його погашення Нафтогазу. Правда? А може Нафтогазу варто розрахуватися за газ, по суті, поцупленіий в Укрнафти? А також розрахуватися за газ перед УкрГаз-Енерго і тоді облгази Дмитра Фірташа почнуть проводити поточні розрахунки? Нафтогаз грає в гру в одні ворота – ми вам нічого не винні (або у нас нічого повернути), а ви нам повинні всі. Це не правильно. По боргах треба платити. Навіть якщо це борги перед Укрнафтою або УкрГаз-Енерго.

3. Нарешті, залишається відкритим питання щодо того, що все-таки буде з компанією, якщо вона програє в Стокгольмському арбітражі і хто буде нести відповідальність за такий програш. Втім, це, мабуть, не питання концепції...

Взагалі, ще раз скажу, що обговорення концепції — це нове слово в історії Нафтогазу. Як і багато, що з ним сталося останнім часом.

Показати ще новини
Радіо NV
X