Війна за незалежних регуляторів

0 коментувати
Телекомунікаційного регулятора та революційну реформу в цій галузі провалили

Законопроект 3549-1 відправили на повторне перше читання. Радикальна партія Ляшка небезпідставно вимагала прибрати норму, за якою Президент призначає членів Регулятора, що суперечить Конституціі (такого повноваження не передбачено). Саме такий принцип закріплений у законопроекті про Енергетичного Регулятора, який ми будемо розглядати в цей четвер. Передбачаю, що в четвер буде провалений і законопроект щодо Енергорегулятора.

На жаль, вже зараз від представників великих фракцій лунають застереження про те, що за умови голосування комітетськоі версії законопроекту в цілому, не буде достатньо голосів. Ми тривалий час намагалися знайти компроміс серед представників усіх фракцій. Ми залучали міжнародних експертів, проводили професійні обговорення. В результаті ми отримали текст, який дозволить провести повну ротацію сьогоднішнього складу Регулятора, що забезпечило б «очищення» органу.

Адже саме сьогоднішній склад Регулятора своїми рішеннями, в тому числі і щодо трансформаторів Григоришина, і щодо визначення формули «Роттердам плюс фрахт» для ціни на вугілля (який забезпечить десятки мільярдів гривень Ахметову і Ко за рахунок збільшення тарифів для кожного споживача), - повністю дискредитував себе.

На сьогоднішній день можливість прийняття саме компромісний текст законопроекту, що передбачає повну ротацію, виглядає малоймовірною. Депутати президентської фракціі кажуть про те, що Президент в разі прийняття комітетськоі версії законопроекту, накладе вето. Якщо ж ми підемо по кожній поправці, то є ризик провалу крихкого компромісу, який був досягнутий. Кожна фракція буде ставити на підтвердження ті поправки, з якими вона не погоджується. В результаті ми матимемо повторення ситуації, яка трапилася влітку, коли законопроект був фактично провалений та відправлений на повторне друге читання.

Хто виграє від цього? Перш за все, Опоблок, якого влаштовує статус-кво. Вони вже отримали свій Роттердам і лояльний склад Регулятора. Хто програє? Український народ, за рахунок якого через встановлення непрозорих тарифів, будуть продовжувати збагачуватись олігархи. А ще програє Уряд, який буде вимушений спрямовувати бюджетні кошти на субсидії замість інвестування в розвиток економіки.

Неприйняття законопроекту про Енергетичного Регулятора в другому читанні в цілому в тій версії, яка була прийнята Комітетом, означатиме повний енергетичний провал для країни та її іміджу. А всі зобов’язання за Третім енергопакетом – профанацією вищого керівництва країни. Це буде хрест для інвесторів та міжнародних партнерів на радість олігархам. Ще є надія, що в четвер мудрість переможе корпоративні меркантильні інтереси олігархів.

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: