Чи виживуть незалежні енергопостачальники

0 коментувати
АК Харківобленерго та конкуренція без правил

Вже понад рік Українська асоціація незалежних постачальників відчайдушно бореться за право постачальників електричної енергії за нерегульованим тарифом законно проводити свою діяльність. Від листопада минулого року компанія “Харківобленерго” (ХОЕ) відкрито витісняє незалежних постачальників, створюючи незаконні штучні перешкоди. Йдеться про масову відмову постачальникам у погодженні необхідних для здійснення електропостачання документів та нав'язування дискримінаційних умов договорів. За таких умов перш за все під приціл потрапляють понад 300 споживачів електроенергії, які були вимушено позбавлені свого права на вибір постачальника електричної енергії та фактично силоміць опинилися на постачанні електроенергії від АК “Харківобленерго”. Вкотре страждає інвестиційний імідж країни, адже значна кількість споживачів – це представники малого та середнього бізнесу з іноземними інвестиціями.

Заявники неодноразово звертались до АМКУ та НКРЕКП з проханням врегулювати ситуацію та припинити дискримінаційну практику ХОЕ. Навіть більше, НКРЕКП у своїх відповідях неодноразово наголошувала на незаконності таких дій з боку ХОЕ і вказала на «некомпетентність персоналу та незнання чинних нормативно-правових документів».

Я ініціювала розгляд цього питання правоохоронними органами, та за підсумками було порушено кримінальне провадження щодо протиправної діяльності службових осіб АК ХОЕ за ч. 1 ст. 364-1 КК України – зловживання повноваженнями службовою особою.

Зараз Харківське територіальне відділення АМКУ розглядає зазначені факти зловживання. Проте ситуація складається не на користь прозорого та чесного ринку електроенергії. Якщо в перших двох поданнях у справі Територіальне відділення АМКУ у своїх висновках погоджувалося з колом порушень та визнало факт зловживання, то в третьому поданні його позиція кардинально змінилася без будь-яких обґрунтувань, і перелік порушень АК ХОЕ був зменшений майже наполовину. Зміст третього подання у справі фактично визнає правомірними дискримінаційні дії АК ХОЕ. Власне, така практика дає зелене світло всім монопольним зловживанням обленерго та стає початком кінця для всіх незалежних постачальників електроенергії в країні.

В зв'язку з цим ми просимо заблокувати рішення АМКУ, яке має бути затверджене сьогодні 6 червня 2016 року, та перенести розгляд цієї справи до Києва, із залученням представників НКРЕКП, АМКУ, Держенергонагляду, незалежних постачальників та обленерго. В іншому разі розгляд цього питання тільки на територіальному рівні призведе до виникнення небезпечного прецеденту.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: