Надійний, як швейцарський банк — це ще працює?

12 грудня 2020, 14:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Один з найстаріших швейцарських банків заморозив $1 млрд приватної особи через запровадження проти цієї особи санкцій США. І банк захистив це рішення в суді Цюриха. Чому це важливо?

Я не буду говорити про санкції. Я говоритиму про банки. Про швейцарські банки. Про ставлення швейцарського банку до клієнта.

Швейцарський банк завжди був аксіомою надійності і конфіденційності. Ніхто і ніколи не знав про вкладників швейцарських банків. Що б не відбувалося в світі, люди зберігали гроші в швейцарських банках.

Відео дня

Під час Другої світової війни Швейцарія була тихою гаванню і для грошей нацистів, і для грошей борців з нацизмом. Багато вкладів загиблих під час Другої світової, зокрема в нацистських таборах, не були розкриті. Швейцарські банки виплатили суму відступних сім'ям загиблих. Але таємниця вкладів залишилася недоторканою.

Знову ж таки, я не хочу обговорювати тему моралі. Я говорю про те, що в Швейцарії нікому і ніколи не розповідали, хто і скільки зберігає у них грошей. Політики, президенти, бізнесмени і навіть злочинці приходили в швейцарські банки передусім по таємницю вкладу.

Так, світ змінився, і щоб покласти в будь-який банк світу якусь суму, потрібно пояснити її походження. Але якщо гроші в банку, значить банк впевнений у чистоті цих грошей.

Найголовніше тепер для банку — це регулятор

Швейцарські банки завжди придумували, як захистити гроші своїх клієнтів, навіть у непрості часи. Клієнт завжди був номер 1 для банку. Швейцарія стояла на сторожі інтересів своїх банків і нікому не дозволяла чинити тиск на них.

І ось тепер публічна новина, що один з найстаріших банків заморозив вклад, і вклад чималий — $1 млрд. Ба більше, банк втягнувся в офіційні і публічні розбірки. І швейцарський суд довів, що банк має рацію.

Гроші люблять тишу. Це ще одне правило швейцарських банків потоптане.

Чому так сталося? Тому, що швейцарський банк більше не боїться втратити клієнтів. А, як ви розумієте, багато клієнтів шановного банку задумаються про якість і анонімність послуг. Клієнт вже не найголовніший.

Чого ж боїться банк? Банк боїться регулятора. Регулятора, який може накласти величезний штраф або навіть відкликати ліцензію. Найголовніше тепер для банку — це регулятор.

Світ змінився. І багато банків у багатьох країнах поводяться саме так. Але Швейцарія — це держава-банк. І мене ці новини засмучують. Швейцарія і їхні банки перестають бути аксіомою конфіденційності. Точніше так — швейцарські банки стають схожими на багато інших банків світу.

Чи займе хтось їхнє місце? Австрія, Ліхтенштейн, Далекосхідний Сінгапур або, можливо, Лондон.

Час покаже. Але точно одне — світ банківських послуг вже не буде колишнім.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X