Не воюйте з ФРС

27 серпня, 10:15
Ексклюзив НВ

Як і було анонсовано, головною подією тижня став виступ Пауелла в Jackson Hole. Моментальний ефект на ринки він справив немалий. Але ж і макроекономічний «розігрів» протягом тижня, до виступу зірок, вийшов досить потужним.

Економіка сповільнюється. Cпочатку, у вівторок, було оголошено дані про PMI (індекс закупівельників), який є гарним індикатором того, що можна чекати від економіки у майбутньому. Виробничий PMI продовжив зниження і досягнув 51.3, що дуже близько до критичної позначки в 50 пунктів, падіння нижче якої віщує спад в економіці. Але набагато гірше те, що PMI в сфері послуг у серпні зовсім неочікувано знизився до 44.1, що є найгіршим показником з травня 2020-го, коли економіка потерпала від пандемії. А якщо врахувати, що левову частку американського ВВП генерує саме сфера послуг, то новини справді невеселі і ще раз демонструють, що розмови про рецесію не є безпідставними.

Відео дня

Дані про стан ринку житлової нерухомості також не додали оптимізму. Обсяг продажів нових будинків у липні знизився на 12.6%, у порівнянні з червнем, та майже на третину, порівнюючи з липнем минулого року. Кількість будинків, готових до продажу але не проданих, також зросла. Щоб їх розпродати, знадобиться 10.9 місяців за умов, якщо темпи продажів збережуться на теперішньому рівні. Це дуже довго і, до речі, не набагато нижче, ніж 12.2 у січні 2009 року, в розпал Великої рецесії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X