Стисло і зрозуміло: Китайці купують українську біржу, 1 млн робочих місць з’явиться в Україні до 2024 року
15 січня 2020, 09:00
Середа, 15 січня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

- Китайська товарна біржа Bohai придбала 49,9% акцій ПФТС, другої за величиною біржі в Україні після Перспективи. У минулому році ПФТС опрацювала $3,2 млрд, що становить 38% від обсягу торгів на трьох біржах України. Два роки тому біржа в Тяньцзіні, відома як BOCE, придбала Український банк реконструкції та розвитку.
Відео дня
- Цього року делегація ділових кіл Сінгапуру відвідає Україну, а в Сінгапурі відбудеться українсько-сінгапурський бізнес-форум. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко написав у Твіттері у вівторок після закінчення дводенного візиту в острівну державу. Пристайко зустрівся з прем'єр-міністром Сінгапуру Лі Сянь Лонгом і обговорив з чиновниками проект зі створення електронного уряду країни. Також у вівторок Верховна Рада схвалила законопроект про припинення подвійного оподаткування між двома країнами. У Сінгапурі з населенням всього 5,7 мільйона осіб ВВП становить $370 млрд, що більш ніж в два рази більше, ніж в Україні.
- Британські та українські дипломати у вівторок почали «робочі консультації» за двосторонньою угодою про вільну торгівлю, пише в Твіттері МЗС України. Великі переговори між Великою Британією і ЄС щодо Brexit повинні початися 31 січня.
- З огляду на те, що через два тижні очікується зниження процентної ставки, перший аукціон нового року за державними облігаціями Міністерства фінансів був перевищений у чотири рази, що дозволило уряду знизити прибутковість приблизно на один процентний пункт в усіх напрямах. Купуючи гривневі облігації, інвестори заплатили 6 мільярдів гривень, що еквівалентно $250 млн. Близько половини покупок припали на 4-річні облігації, де середньозважена дохідність знизилася на 1.02% базисних пункта до 9,88%.
- Тімоті Еш пише з Лондона: «Українські ринки залишаються гарячими — подивіться ще один місцевий аукціон. Здається, нікого не турбує проблема Приватбанку, принаймні, в спільноті іноземних інституційних інвесторів.
- Ворранти ВВП України, які були запропоновані власникам облігацій під час реструктуризації боргу 2015 року, досягли номіналу, або 100%, на цьому тижні. За останні 18 місяців, коли довіра інвесторів до України повернулася, ворранти майже подвоїлися в ціні.
- Тімоті Еш зазначає дилему виплат, з якою зіткнулося міністерство фінансів: «Оцінка номінальної вартості $3,4 млрд, що становить розмір того зобов’язання, яке найімовірніше, почне виплачуватися коли реальне зростання ВВП залишиться або прискориться більш ніж на 3%… чим успішніше буде програма реформ — тим вище зростання реального ВВП і тим вище ВВП в доларах, і тим більше будуть виплати».
- У міністерства економіки є п’ятирічний план створення мільйона нових робочих місць до 2024 року, заявив у вівторок на засіданні парламенту міністр економіки Тимофій Милованов під час обговорення нового законопроекту про працю. У той же час, уряд хоче скоротити час пошуку роботи до двох місяців, а рівень безробіття — в середньому по Європі — 5%. Роботодавці кажуть, що зростання реальної заробітної плати в минулому році на 10% в поєднанні з підвищенням курсу гривні на 16,5% послабило стимули до еміграції в Польщу.

Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV- Низька заробітна плата змусила декількох заступників міністра залишити Кабінет міністрів, сказав Милованов на тих же дебатах. Підкресливши, що його міністерство не зазнало збитків, він сказав: «Це тому, що у них зарплата становить 18 000 гривень, а водій Uber може заробити більше. Якщо ми хочемо, щоб кваліфікація була відповідною, нам потрібно платити відповідну зарплату».
- Обсяг рекламного ринку в Україні має зрости на 18% в цьому році, сповільнившись на 25% в 2019, пише Всеукраїнська рекламна коаліція. У минулому році телебачення зайняло близько половини реклами на ринку в $1 млрд. У цьому році очікується 25% зростання для прямого маркетингу і 20% для спонсорства. Другий за величиною сектор онлайн, виріс в минулому році на 25%, до $240 млн. Цього року банерна реклама зросте на 20%, а цифрове відео — на 30%.
- Від завтрашнього дня всі оголошення на телебаченні, радіо та у пресі повинні бути українською мовою. ЗМІ офіційними мовами ЄС можуть показувати рекламу цими мовами. Російська не є однією з 24 офіційних мов ЄС.
- Російські хакери знову завдали удару, проникнувши на один з серверів приватної української газової компанії Burisma, повідомляє The New York Times. Замість того, щоб шукати комерційні секрети, хакери імовірно шукали компромат на Гантера Байдена, колишнього члена ради директорів Burisma, сина Джо Байдена, провідного кандидата в президенти США від Демократичної партії.
- Кількість українців, які подорожують літаком на міжнародних рейсах, зросла на 30% в минулому році, до 15,1 мільйона, повідомляє Українська прикордонна служба. На відміну від цього, сухопутні перетини українського кордону з чотирма сусідами по ЄС були незмінні — 36,7 мільйона осіб усіх національностей. А наземні переходи на кордоні Росії і України — за всіма національностями — скоротилися на 10% до 10 мільйонів. Комерційні авіаперельоти між Росією і Україною припинилися чотири роки тому. Крім того, підкреслюючи привабливість ЄС, кількість українців, які подорожують до Білорусі, скоротилася на 9%, а в Молдову — на 6%.
- Вказуючи на зростання водіїв, що перетинають кордон, кількість міжнародних страхових договорів Green Card, укладених українцями, збільшилася на 43% протягом року до листопада і перевищила мільйон. Ці страхові поліси є обов’язковими для водіння в ЄС.
- Прискорюючи прохід фур через сухопутні кордони України, в першій половині січня новим порталом електронних послуг e-transport.gov.ua було видано понад 8 000 дозволів на міжнародні перевезення. Крім того, нині вантажні сканери працюють на восьми прикордонних контрольних пунктах України. Прем'єр-міністр Гончарук написав у своєму каналі Telegram про сканер в Чопі, головному пункті перетину Угорщини: «На контрольно-пропускному пункті Чоп перевірка вантажу була скорочена до семи хвилин замість 3−4 годин!»
- Протягом декількох годин після закриття авіакомпанії Ernest Airlines, розташованої в Мілані, дві лоукост-авіакомпанії України зголосилися прийняти повітряне сполучення Італія-Україна. Вчора SkyUp почав продавати квитки на безліч нових маршрутів і збільшив частоту польотів до Італії з Харкова, Київського Борисполя, Львова та Одеси. Нова карта маршрутів SkyUp показує рейси з України в 10 міст Італії. Також вчора Windrose, ще один український бюджетний перевізник, оголосив про літні рейси з Борисполя в Анкону, Бріндізі і Ламеція Терме. Підписуючись на захоплення трафіку Ернеста між Албанією та Італією, Wizz Air вчора оголосила, що буде літати між Тіраною і п’ятьма італійськими містами.
Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.
Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.